11:58

1403/02/04

مانع زدایی در مسیر تولید شرکت های دانش بنیان ضروری است

به گزارش رانکوه نیوز، حجت الاسلام علی رنجبر در مورد نامگذاری سال 1401 با عنوان تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین از سوی رهبر انقلاب گفت: واقعا این نامگذاری از سوی رهبر انقلاب یک بیانیه بود که سال دانش بنیان و اشتغال افرین نامیدند، کل جهان در بحث علم و فناوری  در حال حرکت هستند و رهبر انقلاب تاکید کردند که در صورتی اقتصاد متحول و تحریم ها خنثی می شود که اقتصاد دانش بنیان باشد یعنی اقتصادی  مبتنی بر علم .

امام جمعه شهرستان املش ادامه داد: یعنی اقتصاد متحول از برپایی علم حاصل می شود، دانش بنیان در عرصه صنعت، کشاورزی و تمام عرصه ها باید بر اساس علم باشد که این تحول عظیم با همت دولت و مردم و لبیک به سخنان رهبری محقق می شود.

وی افزود: باید انقلابی  در شرکت های دانش بنیان در تمام استانها و شهرها ایجاد شود تا در صنعت، کشاورزی شاهد تحول باشیم.

حجت الاسلام رنجبر تصریح کرد: تولید دانش بنیان راه نجات کشور است و در این راه با  از مسیر شرکت های دانش بنیان مانع زدایی شود و مجوزهای  لازم و تسهیلات مالی برای انها فراهم شود و از سوی دیگر هزینه های تولید برای انها کاهش یابد.

وی تصریح کرد: ارتقای کیفیت  محصولات در حوزه تولید دانش بنیان  بسیار موثر است و در مقایسه محصولات ایرانی با محصولات خارجی بسیاری از مردم راضی نیستند و از سوی دیگر شاهد  رقابت پذیر شدن محصولات در بازارهای جهانی باشیم.

وی تاکید کرد: کاهش قیمت  محصولات داخلی از مطالبات مردم در تولید است ، تصویب  قوانین پویا، جایگزینی نیروهای جهادی و متخصص به جای نیروهای ناکارامد، حمایت از شرکت های کوچک و سرمایه گذار و ایجاد انها ، ایجاد زمینه ارتباط  میان علم و صنعت یعنی دانشگاه با صنعت  می تواند مطالبه شعار در تحقق شعار سال را محقق کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *