09:46

1402/01/13

لزوم استفاده از کلاه ایمنی برای سلامت راکبان موتورسیکلت

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان املش گفت: موتور سیکلت سواران به منظور رانندگی با این نوع وسیله نقلیه، باید خود را به کلاه ایمنی مجهز کنند

سرهنگ بهمن جعفری در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز  اظهار کرد: موتورسیکلت به علت دارا بودن ویژگی‌های خاص خود می‌تواند مورد توجه و استفاده بیشتر قرار گیرد، ولی گا‌هأ داشتن اعمال و حرکات غیر قانونی تعدادی ازموتورسواران، این وسیله‌ی نقلیه را تبدیل به وسیله‌ای مزاحم، سلب کننده امنیت ترافیکی و مخل آسایش خاطر عابران و بلای جان رانندگان می‌کند.

وی افزود: کلاه ایمنی صدفی برای محافظت از مروارید جان شماست و ساده‌ترین راه برای کاهش خطرات تهدیدکننده جان موتورسواران استفاده از کلاه ایمنی برای محافظت سر او در برابر ضربات ناشی از تصادفات است.

وی اضافه کرد: شواهد و آمار‌ها حاکی از آن است که مهمترین عامل مرگ و میر در تصادفات جاده‌ای موتورسواران ضربه وارده به سر بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی پلیس در راستای کاهش تصادفات موتورسیکلت تصریح کرد: در همین راستا اقدامات آموزشی زیادی در قالب آموزش موتورسیکلت سواران متخلف خصوصا آن دسته که بدون استفاده ازکلاه اینمی تردد می‌کنند در حال انجام است.
وی افزود: راهنمایی و رانندگی شهرستان املش بر اساس وظیفه و رسالتی که بر عهده دارد و برابر طرح‌های اجرایی پیش بینی شده، به منظور کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات، به طور پیوسته و قاطعانه با موتور سیکلت سوارانی که فاقد کلاه ایمنی هستند و یا در پیاده رو‌ها حرکت کنند،حرکات نمایشی ومخاطره آمیز داشته باشند برخورد قانونی به عمل می‌آورد.

اختصاصی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *