شهردار املش گفت:  لایه روبی رودخانه ها و انهار برای پیشگیری از سیلاب انجام شده است.     به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛  رنجبر در جلسه ستاد پیشگیری ؛ هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در فرمانداری با بیان این شهرداری  بطور مستمر درحال انجام دادن پاکسازی لایه روبی انهارمی باشد. افزود:باتوجه به اینکه […]

شهردار املش گفت:  لایه روبی رودخانه ها و انهار برای پیشگیری از سیلاب انجام شده است.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛  رنجبر در جلسه ستاد پیشگیری ؛ هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در فرمانداری با بیان این شهرداری  بطور مستمر درحال انجام دادن پاکسازی لایه روبی انهارمی باشد. افزود:باتوجه به اینکه ساخت وسازها از گذشته بوده است لذا درحوزه شهری حرایم رعایت نشده است وشرایط بطوری است که امکان ورود بیل ولودر ممکن نیست.

 

وی افزود  افزود: پیشنهادبنده اینست که در کمیته بحران مصوب شودتامین اعتباری برای بازگشایی حرایم انهار در ستاد بحران تعریف شود.

 

رنجبر با اشاره به این شهر املش تنها شهری است که ۸ نهر آبریز به مزارع را دارد افزود:در سال گذشته توانستیم درحوزه پایین دست املش بزرگترین مشکل آبگرفتگی را دیوار سازی و بستر سازی کردیم والحمدا… درهنگام بارندگی شاهد آبگرفتی درمعابر نبودیم.

 

وی با بیان اینکه شهرداری درحد بضاعت خود درحال انجام پاکسازی خار وخاشاک انهار است افزود: با هماهنگی کمیته بحران استان مقداری لوله مسلح را دریافت نماییم و آن را در پیچ کیاکلایه که قبلا لوله گذاری شده اما حجم آب با لوله موقت همخوانی ندارد این لوله های  مسلح را درآن منطقه اجرایی کنیم.

 

وی بزرگترین مشکل در بحث بحران را زباله و مصالح خیابانی عنوان کرد وافزود:برای رفع مواقع بحران وبا هماهنگی کمیته بحران و صنعت و معدن نیاز به دپوی شن در خیابان ها و رفع آبگرفتگی منازل را داریم.