مدیر امور منابع آب شهرستان‌های رودسر و املش از لایروبی ۴۰ کیلومتر از انهار اصلی این دو شهرستان به‌منظور خدمات‌رسانی مطلوب برای فصل زراعی سال جاری خبر داد.         به‌گزارش رانکوه نیوز، “محمدحسین کریمی” گفت: در فصل آبیاری جاری، تعداد ۴۸ مورد از سردهنه‌های خاکی در محدوده شهرستان‌های رودسر و املش، احیا […]

مدیر امور منابع آب شهرستان‌های رودسر و املش از لایروبی ۴۰ کیلومتر از انهار اصلی این دو شهرستان به‌منظور خدمات‌رسانی مطلوب برای فصل زراعی سال جاری خبر داد.

 

 

 

 

به‌گزارش رانکوه نیوز،محمدحسین کریمی” گفت: در فصل آبیاری جاری، تعداد ۴۸ مورد از سردهنه‌های خاکی در محدوده شهرستان‌های رودسر و املش، احیا و بازسازی شد.

 

وی افزود: با عنایت به تخریب بسیار گسترده مسیر انهار منشعب از رودخانه پل‌رود طی سیلاب­های فصلی گذشته، به‌صورت شبانه­‌روزی با استفاده از چندین دستگاه بولدوزر، بیل مکانیکی و لودر، نسبت به حفر مسیر جدید برای انتقال بهینه آب زراعی در انهار مذکور و احیای کامل سردهنه‌های نوده، گزافرود، خاناپشتان و غیره اقدام نمودیم.

 

مدیر امور منابع آب شهرستان‌های رودسر و املش افزود: تعداد چهار پهنه آب­بندان در منطقه املش و رودسر، که تاکنون لایروبی نشده بودند، مورد لایروبی و بهسازی قرار گرفت و با تأمین لوله‌ها، دریچه و شیرآلات تنظیم آب، مسیر ورودی و خروجی آنها بهسازی شد.

 

وی گفت: تعمیرات، بازسازی و تأمین اقلام اساسی از جمله الکتروپمپ، لوله و اتصالات ۱۷ حلقه چاه کشاورزی و همچنین چهار باب ایستگاه پمپاژ، به‌منظور آبرسانی مطلوب به اراضی شالیزاری در فصل آبیاری سال‌جاری نیز انجام شد.

 

کریمی ادامه داد: برای نخستین بار در فصل آبیاری جاری عملیات بهره‌برداری از دو حلقه چاه­ عمیق در روستاهای حسن­ سرا و کرفستان رودسر و همچنین چاه عمیق مشکله در شهرستان املش آغاز شد تا کشاورزان منطقه از ثمرات آن بهره‌‌مند شوند، همچنین به منظور تهیه و نصب پنج فقره دریچه تنظیم آب در محل‌های مورد نظر نیز اقدام لازم به‌عمل آمد