10:18

1402/01/09

كشف لاشه حيوانات و دستگيري شكارچيان غيرمجاز در املش

رهنگ “باقر رجبي ويسرودي” در گفت‌وگو با خبرنگار رانکوه نیوز، با تاكيد بر اينكه حفاظت از محيط زيست يك وظيفه همگاني است اظهار داشت: با افرادي كه اقدام به شكار حيوانات وحشي كنند، طبق قانون برخورد مي‌شود.

وي در ادامه گفت: در پي گزارش دريافتي مبني بر اينكه افرادي به صورت غيرمجاز در منطقه ييلاقي و كوهستاني “سمام” شهرستان املش اقدام به شكار حيوانات كرده‌اند٬ بررسي موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت.
فرمانده انتظامي شهرستان املش با بيان اينكه ماموران انتظامي بلافاصله به محل اعلامي اعزام و خودرو پرايد شكارچيان را حين تردد مشاهده و دستور توقيف آن را صادر كردند افزود: شكارچيان بدون توجه به دستور پليس متواري كه با اقدامات پليسي صورت گرفته خودرو مورد نظر متوقف شد.
اين مقام انتظامي از دستگيري شكارچيان غيرمجاز خبر داد و بيان داشت: پليس در بازرسي از خودرو آنها، 10 لاشه كبك٬ ابيا و خرگوش و همچنين 3 قبضه سلاح شكاري و 43 عدد فشنگ مربوطه را كشف كرد.
سرهنگ رجبي در پايان با اعلام اينكه شكارچيان 38، 43 و 49 ساله با تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفي شدند از مردم خواست در صورت اطلاع از فعاليت شكارچيان غيرمجاز، مراتب را از طريق سامانه 110 به پليس اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *