04:45

1403/04/24

قطع ۴۰ اصله درخت «پائولونیا» در املش توسط محیط زیست

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش از قطع و حذف درخت مهاجم «پائولونیا» به دلیل آسیب‌های محیط زیستی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش رانکوه نیوز، لطیف جواهردشتی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش از قطع و حذف درخت مهاجم «پائولونیا» به دلیل آسیب‌های محیط زیستی در این شهرستان خبر داد.

لطیف جواهردشتی گفت: با انجام گشت‌های یگان حفاظت شهرستان املش در شناسایی و کشف این‌گونه مهاجم در نقاط مختلف این شهرستان، حدود ۴۰ اصله درخت مهاجم پائولونیا، شناسایی و سپس جمع‌آوری و امحا شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به استناد مواد ۱، ۶ و ۷ قانون بهسازی محیط زیست که حفاظت، بهبود و بهسازی محیط زیست و پیشگیری و ممانعت از هرگونه آلودگی و اقدام مخرب منتج به برهم خوردن تعادل و تناسب محیط زیست را ضروری می‌داند و همچنین بند (ب) ماده ۸ قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی که صراحتاً گونه‌های بیگانه را بدون کسب مجوز جرم محسوب می‌نماید؛ کاشت این گونه گیاهی در فضای سبز شهری و در مجاورت مناطق مورد مدیریت که منجر به تخریب و آلوده نمودن زیستگاه‌های طبیعی گردد از طرف سازمان حفاظت محیط زیست جرم محسوب شده و مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *