14:30

1403/01/31

رضائیان با حضور در چابکسر؛ چابکسر

قطب صادرات گل‌وگیاه زینتی شود | آمادگی اتاق بازرگانی گیلان برای هدایت صادراتی

رئیس اتاق بازرگانی گیلان با تأکید بر ظرفیت‌های منطقه چابکسر در حوزه گل و گیاه زینتی از توابع شهرستان رودسر در گیلان گفت: جدای از فقدان پایانه در منطقه برای تعاملات تجاری، باید نگاه گلخانه داران منطقه نسبت به حوزه فروش محصولاتشان تغییر پیدا کند.

به گزارش رانکوه نیوز، قاسم رضائیان عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از گلخانه‌های شهر چابکسر از توابع شهرستان رودسر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیار عجیب است که ظرفیت عظیم پرورش گل و گیاه در این منطقه تا این حد مغفول و مهجور مانده است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم در ۵۲ هکتار از اراضی منطقه در حوزه گلخانه بیان کرد: متأسفانه به هیچ وجه این میزان از فعالیت کشاورزی در این منطقه ساختارمند نبوده و این تعداد از فعالان حوزه گل و گیاه فاقد خداقل زیرساخت های تجاری برای صادارت و حتی معرفی محصولات خود هستند و این درحالی است که چابکسر قابلیت تبدیل شدن به قطب تولید گل و گیاه زینتی در منطقه را دارد.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان با اشاره به فقدان پایانه در منطقه برای تعاملات تجاری تصریح کرد: باید نگاه گلخانه داران منطقه نسبت به حوزه فروش محصولاتشان تغییر پیدا کند تا شاهد اتفاقات بزرگ تجاری در این منطقه باشیم که قطعاً اتاق بازرگانی گیلان با سیاست تمرکززدایی که در پیش گرفته، در راستای تقویت و فراهم کردن زیرساخت‌های تجاری به فعالان حوزه گل و گیاه در منطقه کمک خواهد کرد.

وی از آمادگی اتاق بازرگانی گیلان برای معرفی و هدایت صادراتی برای محصولات کشاورزی مناطق مختلف گیلان خبر داد و گفت: به زودی در راستای تمرکز زدایی در فعالیت‌های تجاری و برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های اقتصادی گیلان و با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، امیدواریم شاهد تحولات خوب اقتصادی در منطقه باشیم.

رضائیان با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت رقابتی بازار اوراسیا نهایت بهره را برد، افزود: نیازسنجی بازار منطقه و شناخت ظرفیت‌های موجود در گیلان باید توأمان اتفاق بیوفتد تا بتوانیم کاستی‌ها را با رویکرد تخصصی برطرف و در صورت نیاز هدایت فعالیت‌های اقتصادی را در پیش گیریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *