• امروز : چهارشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۹
  • برابر با : 7 - جماد ثاني - 1442
  • برابر با : Wednesday - 20 January - 2021
9

شجاعت یعنی بیرون امدن از فضای مانوس و گام نهادن به.قلمروهای جدید

  • کد خبر : 14358
  • ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۰
شجاعت یعنی بیرون امدن از فضای مانوس و گام نهادن به.قلمروهای جدید

اطلاع یافتیم یکی از جوانترین کارآفرینان استان ( مهندس شعبانی مقدم ) در حال تاسیس یک شرکت در رانکوه ناحیه صنعتی آسیابسران املش می باشد.به همین منظور بر آن شدیم تا از نزدیک با ایشان آشنا و از کم و کیف تاسیس کارخانه و محصولات آن آشنا شویم.   صبح رانکوه: مهندس شعبانی مقدم سلام […]

اطلاع یافتیم یکی از جوانترین کارآفرینان استان ( مهندس شعبانی مقدم ) در حال تاسیس یک شرکت در رانکوه ناحیه صنعتی آسیابسران املش می باشد.به همین منظور بر آن شدیم تا از نزدیک با ایشان آشنا و از کم و کیف تاسیس کارخانه و محصولات آن آشنا شویم.

 

صبح رانکوه: مهندس شعبانی مقدم سلام وقت بخیر ، از اینکه وقت ارزشمند خودتون رو به مادادین تشکر میکنم ، عرف مصاحبه های ما به این صورته که بنده سوالاتی رو مطرح میکنم و شما لطف میفرمایید و به سوالات پاسخ میدین، البته عرض کنم خدمت شما که سوالاتی که در خلال مصاحبه مطرح میشه سوالاتی هست که مد نظر دانشجویان و تمامی کسانی هست که به نوعی در ارتباط با مساله کارآفرینی هستند، البته شما مختار هستین که هر سوالی رو که فکر میکنید نیاز به پاسخ نیست ، پاسخ ندهید. بسیار خوب زمان مصاحبه ۲ ساعت
صبح رانکوه: قبل از اینکه سوال اول رو بپرسم لطف بفرمایید خودتون رو معرفی کنید ( لطفا کامل باشه )
شعبانی مقدم: قبل از هرچیز به عنوان مدیرعامل و یکی از خدمت گزاران گروه صنعتی بریوز از این فرصتی رو در اختیار بنده قرار دادین تشکر می کنم.
بنده امیر شعبانی مقدم هستم ، متولد سال ۱۳۵۹ استان تهران و شهر تهران، پدرم دیپلمه و راننده کامیون بودند و مادر که خیلی بهشون ارادت دارم پرستار بودن که در حال حاضر بازنشسته هستند، فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی از دانشکاه آزاد نجف آباد اصفهان ، خوب نزدیک به ۱۲ سال سابقه کار در صنعت کشور عزیزمون در صنایع شوینده و خودرو رو دارم و مفتخرم که در طول دورانی را که به عنوان کارمند ،کارشناس،رئیس و مدیر در صنایع مختلف خدمت کردم، همواره موثر و اثربخش در سیستم مورد نظر کار کردم ، بیشتر تجربه بنده در این دوران کاری مرتبط با پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت،مدیریت استراتژیک و برنامه ریزی تولید و مهندسی محصول بوده
صبح رانکوه:سپاسگذارم که به این کاملی جواب دادین ،

شعبانی-مقدم

صبح رانکوه: جناب مهندس هر شخصی تو زندگیش می تونه یک نقطه عطف داشته باشه نقطه ای که تصمیماتی در اون مقطع زمانی گرفته می شه که آینده و سرنوشت زندگی افراد رو تغییر میده این زمان که ما اصطلاحا بهش نقطه عطف میگیم می تونه هرچیزی باشه میخوام سوال کنم از شما که نقطه عطف زندگی شما چی بوده ؟
شعبانی مقدم: خوب منم در این خصوص با شما هم نظرم بله یقینا نقطه عطف زندگی من آشنایی عمیق با آموزه های نهج البلاغه و مولام ع بوده و ایشون به معنی واقعی نقطه عطف همه زندگی من بوده و خواهد بود ، کسی که بیشترین تاثیر رو در زندگی من داشته ایشون رو یکی از نعمات پایان ناپذیر زندگی خودم میدونم و تمامی اون چیزی رو که باعث شده الان در خدمت شما باشم رو مدیون عمل به آموزه های ایشون میدونم
صبح رانکوه: برند شما بریوزه اگه اشتباه نکنم بریوز یعنی شجاع و بریوز یعنی شجاعان! خیلی برامون جالبه که بدونیم این اسم از کجا اومده و چگونه تبدیل به برند شما شده ؟ قسمت دوم سوال اینکه برویز برای شما یعنی چی؟ تو یه کلمه یا یه جمله ماکزیموم بفرمایید؟قسمت سوم سوالمون اینه که شما نشان نظامی بر دوشتون دارین و تو سازمان همه پرسنل شما به نوعی دارای نشان نظامی هستند دلیلش رو برامون توضیح میدین حتما فلسفه ای دارین از این کار؟
شعبانی مقدم:اجازه می خوام اول قسمت دوم سوال رو جواب بدم که فرموده بودین بریوز یعنی چی؟ خوب تو یک کلمه بریوز برای من یعنی همه چیز،هست و نیست، بود و نبود،یعنی شوق و اشتیاق به زندگی،آینده،بریوز برای من یعنی پویایی،حرکت یعنی حس وطن پرستی ارق ملی،اقتدار،بله بریوز برای من یعنی همه چیز…….
اما چرا بریوز، دلایل زیادی تو انتخاب این نام و نام تجهیز پرواز شجاعان دخیل بوده سعی میکنم به اختصار براتون توضیح بدم :
خوب دوستان خوبی که این مصاحبه رو میشنون یا بعدا ممکنه متن این مصاحبه رو بخونن حتمالا می دونن که کارآفرین بودن علاوه بر اینکه می تونه اکتسابی باشه و هم اینطور هم هست،نیاز به یکسری روحیات داره کما اینکه رهبری یک مجموعه رو بر عهده داشتن نیز نیاز به یک سری صفات ذاتی و اکتسابی برجسته داره تکرار می کنم یک سری صفات ذاتی برجسته،یکی از این صفات شجاعت هست که در کتاب صفات رهبری در فصل ششم به آن اشاره شده ، به حق جا داشته این که صفت به عنوان اولین صفت یک رهبر قرار میگرفته کما اینکه چرچیل میگه شجاعت به حق در صدر صفات برجسته انسان است زیرا که این صفت تکیه گاه صفت های دیگر است . باور بفرمایید که نوشته های این بند کتاب آنچنان تاثیری در من داشت که همون لحظه اول شجاعت رو انتخاب کردم،چرا که شجاعت یک نبرد درونی است شجاعت به معنی نترسیدن نیست بلکه به معنی انجام کاری است که از آن میترسیم ، شجاعت یعنی بیرون آمدن از فضای مانوس و گام نهادن به قلمرو های جدید، شجاعت رهبران احساس تعهد پیروان رو بر میانگیزد و تعهد یعنی همه چیز برای یک رهبر، سرکار خانم من نوک این پیکان هستم کما اینکه حضرت آقا نوک پیکان مبارزه با استکباره و اگر دلی آرام و قلبی مطمئن نداشته باشم نمی تونم این مجموعه بزرگ رو رهبری کنم،بیلی گراهام میگه شجاعت مسری است وقتی مرد یا زنی شجاع موضع میگیره پشت دیگران گرم میشود،نمایش شجاعت هر نفر مشوق دیگران است، شجاعت یک رهبر الهام می بخشد و مردم را پشت سر او قرار میدهد،شما شجاعت حضرت اقا مقام معظم رهبری رو میبینید وقتی ایشون موضع میگیرن دل همه ما گرم میشه وقتی در مقابل تهاجم وتهدید موضع گرفتند که در صورتی که غلطی از امریکا و اسرائیل سر بزند تل آویو و حیفا رو با خاک یکسان میکنیم دل هما ما محکم شد، باور بفرمایید رهبری ابراز شجاعتی است که پیروان را به انجام عمل درست وامیدارد… بزرگترین دستاورد شجاعت و شهامت گشودن درهاست.

شرکت-بریوز2

شجاعت حدّ وسط افراط و تفریطه،افراط در شجاعت را تهوّر؛ و تفریط در آن را جُبن و ترس گویند. شجاعت اطاعتِ قوّت خشم و غضب از قوّت عقل است و انسان شجاع کسی است که در عین داشتن قدرت روحی و قوّت دل، خشم و غضب خود را همیشه با نیروی عقل مهار می سازد.
دلیل دوم:مولای متقیان علی ع هم اسطوره شجاعت برای ماست کسی که پشت عمروبن عبدود را به خاک مالید کسی که در اون شرایط خطرناک همواره برای انجام کارهای خطیر پیشقدم بود،در بستر پیامبر خوابید و بسیاری از روایت ها که در وصف شجاعت مولا علی ع ماندگار هست. اگه تاریخ رو مطالعه کنید میبینید که کسانی که برگی از تاریخ به نام اونها ثبت شده همواره دارای این صفت برجسته بوده اند.
اما سومین و آخرین دلیل:برای انتخاب نام شجاعان کتاب جهانی شدن لستر تارو هست جایی که در صفحه اول کتاب میگه بخت با شجاعان یار است و بعد از خوندن این کتاب حجت بر من تمام شده و سر این نام بر قلبم حک شد.
اما تنها نمی شد افرادی که میخواستم در این راه پر خطر با من همراهی کنند همه باید دارای این صفت بودند و این صفت در بیگرافی آونهاباید واضح و آشکار می شد، از آنجایی که موفقیت یک کار تیمی است نه فردی نام شجاعان به عنوان برند اصلی شرکت انتخاب و حلقه شجاعت در دستان همه اعضای بریوز قرار گرفت. از آنجایی که تجهیز شدن به این صفت رو دلیل پرواز و بلند شدن میدانیم نام شرکت رو تجهیز پرواز شجاعان نامیدم یعنی دلیر مردان و زنانی که با تجهیز شدن به شجاعت بصیرت و درایت بر اوج قله های افتخار و اقتدار پرواز خواهند کرد ان شاءالله کما اینکه اثرات این اعتقاد در محصولاتمون وضعیت فعلی شرکت و حرکتمون کاملا واضحه و بر کسی پوشیده نیست.
اماجواب سوال سوم: نه ما نظامی نیستیم اما همه سربازیم،روحیه نظامی داریم،ولایتمداریم به دل و به ظاهر، دیروز بچه های این مرزو بوم تو جبهه های جنگ رودرو مقابل دشمن ایستادند و پیروز شدند امروز نوبت ماست ، امروز هم در جنگیم ،دشمن جنگ اقتصادی سختی رو برای ما شروع کرده نباید یادمون بره دلیل اصلی این علائم اینه که همیشه یادمون باشه که ما همیشه در حال جنگیم ما برای نبرد موعود حق علیه باطل آماده میشیم، ببینید خانم خبرنگار میدان جنگ شرایط خاص خودش رو داره اینجا هم همینطور نمیشه گفت اینجا میدان جنگه اما سلسله مراتب و مختصات و مقتضیاتش متفاوته ،اینجا افراد بر اساس ضوابط خاص و دقیقی که در ساختار سازمانی ما مطرح شده در واحد منابع انسانی مفتخر به دریافت علائم سازمانی میشن که داستانش بسیار دقیق و مفصله فقط بدونین یکی از راهکارهای ایجاد ماندگاری،کارراهه شغلی،انگیزش برای انجام بهتر امور این سلسله مراتبب ماست که بسیار هم از اون نتیجه مثبت گرفتیم، احتراماتی که در عین صفا و صمیمیت در شرکت ما برقراره شاید در کمتر شرکتی دیده بشه اگر علاقه مندین روز دوشنبه در مراسم صبحگاه ما و یا در نماز جماعت ما شرکت کنید و یا بازدیدی از سایت تولیدی داشته باشید متوجه خواهید شد…..
این سلسله مراتب سازمانی از کارآموزی و کارگرسومی شروع می شه و به مدیرارشد تمام (مدیرعاملی) ختم میشه،این نشان سازمانی بنده که با افتخار و اقتدار حمل میکنم نشان مدیر ارشد دومی ا و رسته بنده نیز فرماندهی و ستاده ….
رسته های سازمانیمون هم متفاوت و شامل رسته های
۱- فرماندهی و ستاد
۲-طراحی و مهندسی
۳-عملیات،
۴-طرح و برنامه،
۵-اداری و مالی
۶-آماد و پشتیبانی
هست…. ما همیشه آماده ایم و مطمئنیم با اجرای درست اقدامات و حرکت در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی پیروز این میدان هستیم
ما حسن ذن به وعده الهی داریم و وعده الهی رو راست میپنداریم که در این خصوص در زمان مقتضی برای شما توضیح خواهم داد….
خانم خبرنگار نام علی و پرچم مولای متقیان پرچم ولایت بر فراز شرکت شجاعان افراشته است اینجا متعلق به ولایت است و رفتار ما و صفاتمون هم بایستی شباهتی به او داشته باشد….
صبح رانکوه:خوب جناب مهندس انقدر با ارق صحبت کردید که بنده هم تحت تاثیر قرار گرفتم من جلسات متعددی رو با کارآفرین های عزیز کشورمون داشتم اما به جرات میتونم بگم تجربه این مصاحبه متفاوته

شرکت-بریوز4

صبح رانکوه:خوب جناب مهندس می خوام به زعم خودتون کارآفرین رو تعریف کنید،یعنی از نظر شما کارآفرین چه کسی است و چه خصوصیاتی رو از خصوصصیات یک کارآرفین می دونید؟البته تعداد سوالات ما زیادی پیشاپیش عذر خواهی میکنم که سوالاتمون شما رو ممکنه خسته بکنه؟
شعبانی مقدم:قبل از اینکه سوال شما رو جواب بدم باید عرض کنم که سوالات شما هرگز منو خسته نمیکنه بلکه این کار شما باعث هرچه شعله ورتر شدن آتش عشق خدمت در بنده و امثال بنده میشه که شما و همکارانتون لطف میکنید و اسم کارآفرین رو رو بنده میزارین….
میخوام سوال شما رو با چند سوال جواب بدم؟
کدوم رو انتخاب میکنید؟خواب راحت شبونه رو یا سود و کار حرفه ای پر دردسر و پر استرس رو؟
دوست دارید گمنام و راحت زندگی کنید و یا با استرس و اضطراب زندگی کرده و نامی از خود باقی بگذارید؟
دنبال کسب پول و ثروت در کوتاه مدت هستید و یا علاقه و زندگی شما در جای دیگری است؟
آیا حاضرید اموال شخصی خود را به خطر انداخته و در قماری سخت شرکت کنید؟
آیا میتوانید با درگیریهای اداره مالیات،محیط زیست،قوانین سخت اداره کار،بیمه کنار آمده و زخم های خودیها،رقبا،انتظارات نزدیکان و اطرافیان و ذینفعان را برآورده نموده؟
آیا میتوانید زخم های سخت سیاست های غلط را بر تارک و بدنه شرکت پذیرا باشید؟ (زمانی که نیاز به کمک دارید هیچ کس جرات کمک کردن به شما رو نداشته و یا نتواند کمک کند؟)
آیا می توانید در شرایطی که تولید و تولید کننده را دیوانه میخوانند و فرصت طلبان از هر فرصتی استفاده میکنند تا اجناس وارداتی را به هر طریقی بر جنس داخلی برتر نشان داده و مشتریان و مصرف کنندگان مارک های خارجی را با کیفیت بسیار پایین بر برندهای داخلی ارجحیت میدهند،چشم انداز شرکت را ترسیم نموده و افراد را در راستای آن با خود همراه کنید؟

 

شرکت-بریوز3

آیا می توانید بر جنگ های روانی دشمنان در ماهواره های خارجی که تا دل خانواده های ما پیشرفته و همگان را تحت تاثیر قرار داده تنها با اتکا به توانمندی و دوراندیشی و ارائه راهکارهای اجرایی با بودجه ضعیف خود فایق آیید، و در این شرایط دولت نیز برای تبلیغ و عمل متقابل در این رسانه ها به جای تشویق سیاست های تنبیهی برای شما در نظر بگیرد؟
و بعد از اداره شرکت در این شرایط سخت و دشوار و بازنگه داشتن درب کارخانه و انجام کلیه تعهدات ،در انتها هم هیچ شخصی از شما و زحمات شما قدردانی نکرده و نکند؟…..
اگر توان انجام این کارها را دارید شما دارای خصوصیاتی هستید که یک کارآرفرین دارد این خصوصیات به زعم من به شرح زیر خلاصه میشود؟
۱-شجاعند و نترس،سخت و پولادین: آنقدر شجاعند که میتوانند به یکباره کل مسیر را تغییر دهند و از هجمه های مزمت اطرافیان هرگز خم به ابرو نمی آورند.
۲-الهام بخش اعتمادند ……..
ادامه دارد

 

لینک کوتاه : https://rankoohnews.ir/?p=14358

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.