18:34

1403/03/27

فرماندار املش: آموزش پدافند غیرعامل برای تمامی قشرها ضروری است

فرماندار املش در جریان مانور پدافند غیرعامل در مدرسه پسرانه شهدای لطیفی، آموزش در خصوص آشنایی با ماموریت های این پدافند را برای تمامی قشرهای جامعه الزامی دانست.

 

به گزارش صبح رانکوه،  مهدی جعفری روز دوشنبه در این مراسم با اهمیت شمردن هفته پدافند غیرعامل گفت: همه مردم باید در تمامی حوزه ها آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدها را داشته باشند تا در مواقع بحرانی شتابزده عمل نکند.
وی افزود: بشریت برای زندگی بهتر، و رسیدن به سه مقوله رفاه، آرامش و امنیت بیشتر تلاش می کنند و حکومت ها نیز سعی می کنند توجه مردم را به این گزینه ها معطوف نمایند.
وی اضافه کرد: حکومت ها برای رسیدن به گزینه های یادشده از راهها و ظرفیت های مختلفی نظیر؛ منابع انسانی، منابع زیرزمینی، منابع کشاورزی و … استفاده می کنند و برای بهرمندی از این گزینه ها درگیری هایی را هم در جهان شاهد هستیم .
فرماندار املش گفت: آنچه دولت ها درصدد آن هستند تا خسارات وارده به کشورشان را در سه مقوله رفاه، آرامش و امنیت کمتر کنند بحث پیشگیری از کارهای خرابکارانه است و اینکه مردم با برنامه ریزی های درست خود نیاز جامعه را نسبت به استکبار کم کنند.
وی با اشاره به اینکه بدست آوردن منفعت توسط استکبار خیلی ساده انجام می شود، افزود: مثلا آنها با واردکردن ویروس در آب یک کشور نیاز دولت ها را برای بدست آوردن داروی مناسب به خودشان بیشتر می کنند و منفعت کسب می کنند.
جعفری گفت: این هفته بزرگداشتی جهت برنامه ریزی برای مدیریت بحرانهاست و همه مردم جامعه ما به خصوص دانش آموزان نیز باید با برنامه ریزی های مناسب کاری کنند تا درصد آسیب دیدگی جامعه نسبت به بحران ها کمتر شود.
سرهنگ داریوش خوشحال فرمانده سپاه ناحیه املش نیر در این مانور گفت: بحث پدافند غیرعامل باید از سوی تمام قشرهای جامعه جدی گرفته شود؛ لذا مردم باید بر اساس شیوه های پیشرفته امروز جهان همیشه آماده مقابله باشد.
قربان احمدی رئیس آموزش و پرورش املش هم گفت: پدافندغیرعامل امروز یکی ازمهارت هایی است که باید مردم در بهره مندی از امکانات غیرنظامی با استفاده از مدیریت هر بخش در هنگام بحران ها از آن برخوردار شوند تا در جهان امروز حرفی برای گفتن داشته باشند.
در پایان این برنامه، مانور پدافندغیرعامل به وسیله دانش آموزان دبیرستان شهدای لطیفی با همکاری نیروهای هلال احمراملش درحیاط این مدرسه برگزار شد./ ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *