09:40

1402/09/18

فرماندار املش:نماز جمعه در رشد، ارتقاء و بالندگی انسان ها تاثیر بسزایی دارد.

81256759-5856203

امام جمعه املش در همایش اولین اقامه نمازجمعه در کشور گفت: آیین سیاسی عبادی نمازجمعه محور وحدت جامعه اسلامی است.

به گزارش صبح رانکوه به نقل از  ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈتقی روحانیˈ روز شنبه در این مراسم با گرامیداشت اولین اقامه نمازجمعه تهران در پنجم مرداد 1358 گفت: برپایی 35سال آیین های باشکوه نمازجمعه در کشور نقش تعیین کننده در آگاهی های سیاسی و دینی مردم و خنثی سازی توطئه های دشمنان اسلام داشته است.

وی آیین نماز جمعه را یک دستور اجتماعی هفتگی مردم دانست و با اشاره به دو اقدام اساسی پیامبر اسلام(ص) در اولین روزهای ورودش به یثرب در برپایی نماز جمعه گفت: این آیین بزرگ اسلام ذکر خاص، استثنائی و ویژه خداست که بین ارائه خطبه های آن هر نوع حرکت اضافی منع شده و پرداختن به امور مسلمین در آن مورد تاکید قرار گرفته است.

حجت الاسلام روحانی گفت: امام جمعه علاوه بر اقامه نمازجمعه به اموری دیگری چون مشکلات مذهبی مردم، مشکلات فرهنگی شهرستان نیز توجه و نظارت دارد.

وی با اشاره به هدف همایش که ترویج امر نمازجمعه است، مهمترین توصیه های خود را داشتن برنامه برای حضور مردم بویژه جوانان در نمازجمعه توسط مسوولان محلی، حضور پر رنگ مسوولان شهرستان در نمازجمعه، ارتباط با امام جمعه و اعضای ستاد، حمایت همه جانبه به نمازجمعه و عدم انتظار از ائمه جمعه به جز در ارائه مسائل دینی بیان کرد.

فرماندار املش نیز در ادامه این همایش با بیان اینکه انعکاس خطبه های ائمه جمعه در داخل و جهان بازتاب های زیاد و موثری داشته و دارد، افزود: نماز در رشد، ارتقاء و بالندگی انسان ها تاثیر بسزایی دارد و یک فریضه آرامش بخش است که بر اساس روایات برپایی و شرکت در نمازجمعه ثواب یکسال نماز و روزه را در بر دارد و موجب رهایی انسان از آتش جهنم می شود.

ˈمهدی جعفریˈ با تاکید بر اینکه حضور نیافتن بدون عذر در نمازجمعه انسان را در گروه منافقان قرار می دهد، یادآور شد: مهمترین دلایل اهمیت شرکت در نمازجمعه دعوت به تقوا پیشگی، تلاش برای ایجاد وحدت بین صفوف مسلمین، گردهمایی مردم شهر و روستا در کنار هم، پیوند مسائل اخروی و دنیوی، پیوند دین با سیاست و…بیان کرد.

وی با بیان اینکه دین اسلام دینی همه جانبه نگر است، افزود: ارتباط ائمه جمعه با مردم و مسوولان به علت ارائه خدمت بیشتر به مردم جامعه است و در واقع ائمه جمعه بین خواسته های مردم تعادل ایجاد می کنند و نقش محوری در جامعه دارند.

در پایان این همایش از اعضای ستاد نمازجمعه املش تجلیل شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *