01:40

1403/04/01

فراخوان مشمولان وظیفه عمومی گیلان در دیماه ۱۴۰۱

معاون وظیفه عمومی پلیس گیلان از اعزام کلیه مشمولان (عادی، دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) به مراکز آموزشی در اول دیماه ۱۴۰۱ خبر داد.
به گزارش رانکوه نیوز؛ معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه طبق موارد مندرج در برگه‌های اعزام به خدمت آن دسته از مشمولانی که جهت اعزام توسط سازمان وظیفه عمومی فراجا مستقیماً به مراکز آموزش معرفی شده‌اند باید خودشان را به آن مراکز معرفی کنند،

 

اظهار کرد: مابقی مشمولان باید رأس ساعت ۰۷۰۰ تاریخ مندرج در برگه‌های اعزام روز پنجشنبه اول دی ماه ۱۴۰۱ در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان واقع در آدرس رشت – بلوار خلیج فارس – کیلومتر ۳ جاده رشت به قزوین – جنب پلیس راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم حضور بدون تاخیر مشمولان در ساعت اعلامی برای پیشگیری از ایجاد خلل در روند اعزام، ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی اصلاحی ۲۲ آبان سال ۱۳۹۰ را تشریح کرده است، افزود: طبق این قانون برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها تا ۳ ماه باشد، ۳ ماه اضافه خدمت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از ۳ ماه باشد، ۶ ماه اضافه خدمت لحاظ خواهد شد. مشمولان در روز اعزام به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، ماسک و جیره غذایی خشک بین راهی همراه داشته و اقدامات بهداشت فردی لازم از قبیل کوتاه کردن موی سر، گرفتن ناخن‌ها و غیره را قبل از اعزام انجام دهند.

سرهنگ “اسماعیل رجب‌زاده” بیان کرد: مشمولان به منظور رعایت هر چه بیشتر وسایل بهداشتی و شخصی برای استحمام و قاشق، چنگال، لیوان، ناخن‌گیر، کارت تلفن و موارد این چنینی را به همراه داشته باشند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه طبق ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح مدت دوره آموزش رزم مقدماتی سربازان، ۶ هفته است و اعزام به مرخصی در طول دوره امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: مشمولان باید اصل مدارک مورد نیاز شامل برگه اعزام به خدمت، برگه محل مراجعه، کارت واکسیناسیون، کارت ملی، شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص متاهلان، پدر نظامی شاغل یا بازنشسته، گواهی فوت والدین، جانبازان و خانواده درجه یک شهدا و غیره را با خود بیاورند.

وی از خانواده‌ها خواست به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از ازدحام جمعیت در روز اعزام از حضور و استقرار برای بدرقه مشمولان اکیداً خودداری کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان در پای خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان وظیفه عمومی فراجا به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان به نشانی @ khabaresarbazi از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *