21:59

1403/01/27

عموپور خبر داد: حضور بیش از 3هزار گیلانی در سی‌ودومین مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزی

456

جیرگوابر نیوز/ رئیس اداره قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه در سی‌ودومین مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزی، 3 هزار و 500 شرکت‌کننده به رقابت پرداختند، گفت: این دوره از مسابقات در شهرستان‌ آستانه اشرفیه برگزار شد.

ناصر عموپور، رئیس اداره قرآن، نماز و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش استان گیلان در حاشیه اختتامیه سی‌ودومین مرحله استانی مسابقات قرآنی دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، اظهار کرد: از حدود 400 هزار دانش‌آموز گیلانی، 150 هزار نفر در مرحله آموزشگاهی‌ شرکت کردند که از بین آنان 50 هزار نفر به مرحله منطقه‌ای راه یافتند.

وی با بیان اینکه در مرحله استانی 3 هزار و 500 شرکت‌کننده به رقابت پرداختند، افزود: این دوره از مسابقات در هفت روز در شهرستان‌ آستانه اشرفیه و شهرهای خمام و سنگر برگزار شد.

عمورپور با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات در 9 بخش برگزار شد، گفت: خانم‌ها در رشته‌های قرائت، حفظ، تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز و آقایان نیز علاوه بر بخش‌های مذکور در رشته اذان و مداحی به رقابت پرداختند.

رئیس اداره قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه نتایج مرحله استانی پس از اعلام نظر هیئت داوران به ادارات آموزش و پرورش در مناطق 33 گانه ابلاغ می‌شود، بیان کرد: در این مسابقات از 400 نفری که رتبه برتر را کسب کنند، 108 نفر که موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند به مسابقات کشوری که مردادماه در مشهد مقدس و ارومیه برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.

به گزارش ایکنا، مراسم افتتاحیه سی‌ودومین دوره مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزی اداره نماز، قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در 3 اردیبهشت‌ماه در شهر سنگر برگزار شد و اولین مرحله مسابقات در بخش احکام و انشای نماز، 3 و 4 اردیبهشت‌ماه در همین شهر، 10 و 11 اردیبهشت‌ماه مسابقات قرائت، حفظ و تفسیر در شهر خمام، 14 اردیبهشت‌ماه مسابقات اذان، مداحی ویژه برادران در شهرستان آستانه برگزار شد./ایکنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *