02:32

1403/04/01

عملکرد 6 ماه بنیاد مسکن شهرستان املش

رئیس بنیاد مسکن شهرستان  املش در گفت و گویی گزارشی از فعالیت های 6 ماهه این نهاد در سطح شهرستان املش جهت آگاهی مردم ارائه داد .

 

 

بیگی در گفت و گو با خبرنگار رانکوه نیوز در خصوص صدور سند روستایی گفت: ، در شش ماهه سال نود هفت 115جلد سند واگذار شده و 650فقره پرونده در بنیاد مسکن است وجود دارد ،و به همراه طرح شمیم به متقاضیان واگذار میشود،همچنین در  روستاهای گورج،گوشت پزان،بزکویه بالا هلوسرا،سپروان،شکر پس نقشه برداری انجام و در حال تهیه و ترسیم نقشه می باشد.

 

 

رییس بنیاد اضافه کرد: در اجرای طرح آسفالت راه های روستایی، به شش هزار متر مربع در هلو سرا ، در روستای تازآباد نرکه 4000متر مربع ،در روستای سورشفیع لات 5000مترمربع با اعتبار مصوب کمیته برنامه ریزی و سهمیه قیر رایگان انجام شد و در روستا های استاد کلایه،حاجی آباد،شند بالنگه،علی آباد شکرمحله،با ورود ماشین آلات سنگین،(گریدر،قلتک،از استان گیلان) در حال ریگ و زیر سازی،و شروع آسفالت می باشد.

 

بیگی در زمینه  اجرای دیوار حایل سنگی گفت: در  روستای یاعلی گوابر 67متر مکعب که زمین تحویل کار و شورع شده است، همچنین جدول کانیم روستای حاجی آباد به متراژ100متر طولی انجام شده است.همچنین بازسازی بافت روستای بویه،امام،با اعتبار بالغ بر 450میلیون توماندر حال اجرا می باشد.

 

وی ادامه داد: تهیه و بازنگری طرح هادی روستایی یوسف آباد،لرود و مربو ،که تهیه و مصوب می باشد و روستای سوخته کیش رمشایه،گوشت پزان،علی آباد،که طرح تهیه و در دولت تصویب و ابلاغ شد.و روستای لگموج که کار عملیات نقشه برداری تمام و شرکت مشاور تحویل داده شد.

 

رئیس بنیاد مسکن املش در زمینه اجرای طرح بوم گردی بیان داشت: در سه جهت بوم گردی، شهرستان املش در حوضه مرمت با تعدا 78واحد حایز رتبه اول و در حوزه احداث در رده نهم (باتوجه به فقر زمین مسکونی در شهرستان) در استان را کسب کرد.

وی در زمینه پرداخت طرح ویژه مسکن روستاییان گفت:  از 91معدود معرفی به تک بااعتباری بالغ بر دو میلیارد دویست و هفتاد پنج میلیون تومان برای متقاضیان پرداخت گردید.

دو بخش پرداخت وام تسهیلات و تغییرات و احداث با توجه به پیگیری انجام شده اعتبار جذب شده که متقاضیان مسکن و روستاییان حائز شرایط می توانند با تشکیل پرونده بر حسب اولویت اقدام وام مورد نظر را دریافت نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *