00:40

1403/04/30

عملکرد دولت یازدهم در عرصه اجرایی کشور

با روی کار آمدن دولت یازدهم امید در جامعه دمیدن گرفت و پس از تبیین شعار امسال یعنی «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری بار دیگر شاهد عملکرد دولت در بخشهای اجرایی کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری هستیم . به بهانه افتتاح بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور به روش […]

 

با روی کار آمدن دولت یازدهم امید در جامعه دمیدن گرفت و پس از تبیین شعار امسال یعنی «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری بار دیگر شاهد عملکرد دولت در بخشهای اجرایی کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری هستیم .
به بهانه افتتاح بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور به روش SBR پیشرفته به حجم ۸۳۰۰۰ مترمکعب در مشهد میتوان به اهمیت امور زیربنایی که از شاخصهای دولت یازدهم می باشد اشاره نمود .
سرعت بخشیدن به پروژه های با اهمیت که از شاخصهای شعار اقتصاد مقاومتی است را می توان در اجرای پروژه های عمرانی کشور و علی الخصوص در افتتاح پروژه بزرگترین تصفیه خانه کشور در مشهد شاهد بود.
بی شک می توان گواهی داد که در دو سال اخیر روند اجرای پروژه های عمرانی مهم و تاثیرگذار روند رشد بسزایی داشته و دولتمردان کمر همت بسته اند تا نگاه ویژه ای در این خصوص داشته باشند و از آن جمله افزایش اعتبارات در حوزه آب و فاضلاب ، محیط زیست و حمل و نقل می باشد.
مسیر صحیح قانون گرایی ، دستاوردهای موفق برجام ، کنترل نرخ ارز ، کاهش نرخ تورم ، کارنامه قابل قبول و دفاع در سیاست خارجی و عملکرد مثبت در حوزه بهداشت و درمان از نکات کلیدی و بارز دولت تدبیر و امید است.
تخصیص اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به مجتمع های روستایی کشور نیز از جمله اقدامات مهم دولت در جهت تامین آب شرب سالم و بهداشتی بوده که سهم مهمی در مقوله سلامت و بهداشت جامعه داشته است .
با یک نگاه اجمالی می توان به اهمیت فرمایشات دکتر روحانی در مراسم افتتاحیه تصفیه خانه فاضلاب مشهد اشاره نمود ” دولت در بودجه سال ۹۶ علاوه بر اعتبارات عادی به میزان ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبارات اختصاصی برای چهار حوزه محیط زیست – آب – فاضلاب و حمل و نقل ریلی تخصیص داده است ” و این یک تحول اساسی در حوزه امور زیربنایی و نگاه ویژه دولت به سلامت و بهداشت جامعه ، اهمیت مقوله آب و تصفیه فاضلاب و حفظ محیط زیست است.
صیانت از منابع آب های موجود نسبت به تجدید آن از پساب فاضلاب برای کشاورزی و جلوگیری از آلوده شدن منابع آب با اولویت سلامت جامعه ، نگاه برنامه ریزی و حساب شده دولت یازدهم برای حراست از منابع زیرزمینی و در راستای سلامت مردم قابل تقدیر و ستایش است.
با این رویکرد می توان به آینده ای روشن تر و اجرای برنامه های اجرایی و زیرساختی در کشور برای رفاه حال بیشتر مردم امیدوار بود.

محبعلی رنجور

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *