رئیس بیمه سلامت شهرستان املش از طرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان املش خبر داد.   حسین پور در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز؛ اظهار داشت :بیمه سلامت استان گیلان از فروردین سال ۹۸ استارت پروژه طرح نسخه نویسی الکترونیک رادر در دوشهرماسال ورضوانشهررا بعنوان پایلوت انجام داد.   وی با بیان اینکه امسال این طرح […]

رئیس بیمه سلامت شهرستان املش از طرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان املش خبر داد.

 

حسین پور در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز؛ اظهار داشت :بیمه سلامت استان گیلان از فروردین سال ۹۸ استارت پروژه طرح نسخه نویسی الکترونیک رادر در دوشهرماسال ورضوانشهررا بعنوان پایلوت انجام داد.

 

وی با بیان اینکه امسال این طرح تا پایان سال همه شهرستانهای کشور را شامل می شود افزود:این نسخه نویسی برای حذف دفترچه بیمه درمانی وکاغذی خواهد بود.

 

حسین پور افزود:سایتی جهت نسخه نویسی الکترونیکی طراحی شده است و بیمار براساس کد ملی ویزیت خواهد شد.

رئیس اداره بیمه سلامت املش مزایای این طرح را حذف نسخه کاغذی-بیمار دریک روز چندجا ویزیت نمیشود-صرفه جویی در وقت -حذف داروهای غیر ضروری و حذف پاراکلینیک غیر ضرور و …… عنوان کرد و افزود:از مردم عزیز می خواهیم که باتوجه به اینکه طرح جدید است و ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند لذا همکاری و صبوری داشته باشند.

 

وی در ادامه طرح نسخه الکترونیکی را یکی ازبرنامه های ششم دولت وبرنامه های عملیاتی سازمان بیمه سلامت بیان کرد وافزود: ۲۹۹۷۸نفر بیمه شده سلامت در شهرستان املش هستند.

 

حسین پور خاطر نشان کرد: از این جمعیت ۳۵۱۵نفر در صندوق کارکنان،۹۴۰نفر در صندوق سایر اقشار (بنیاد شهید وامور ایثارگران-مددجویان بهزیستی) و۲۵۵۲۳نفر در صندوق روستائیان وشهری زیر بیست هزار بیمه شده اداره بیمه شده شهرستان املش می باشند.