14:13

1403/01/26

طرح حمایت از چایکاران و کارخانجات چای اجرایی می‌شود

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، از اجرای طرح حمایت از چایکاران داخلی و کارخانجات چای شمال کشور خبر داد.

به زارش رانکوه نیوز، از وزارت جهاد کشاورزی، میثم جاهدی افزود: پیرو برنامه وزارت جهاد کشاورزی در حمایت از چای‌کاران داخلی و کارخانجات چای شمال، طی دو ماه اخیر جلسات متعددی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، قائم‌مقام وزیر در امور تجارت، معاونین توسعه بازرگانی و امور باغبانی، سازمان چای، سندیکای کارخانجات چای شمال، اتحادیه تولید کنندگان، بازرگانان و صنایع بسته‌بندی چای به کشور، اتحادیه چای و دفتر خدمات بازرگانی به عنوان متولی ثبت سفارشات چای برگزار شده است.

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به مسایل مطرح شده در این جلسات به صورت فنی، نتیجه بر آن شد که سندیکای چای شمال و سازمان چای، میزان دقیق تناژ درجه‌بندی و قیمت پیشنهادی خود را به اتحادیه چای اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: نظر معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تنظیم بازار کالاهای اساسی بر حضور اتحادیه چای و اعضای آن زیر نظر اتحادیه مذکور در موضوع خرید چای داخلی، جهت برندسازی و همچنین شفافیت و نظارت اتحادیه چای در فرآیند عرضه چای داخلی و یا صادرات آن می‌باشد که تاکید بر این موضوع مکررا انجام شده است.

جاهدی بیان کرد: همزمان با نظر وزیر جهاد کشاورزی بر حمایت فوری از خریداران چای داخلی و ارائه مشوق‌های نظیر اعطای مجوز، ثبت سفارش به میزان دو برابر خرید داخلی بوده که با دستور ایشان به معاونت توسعه بازرگانی، این مهم در حال اجرایی شدن است.

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: از سندیکای چای شمال انتظار می‌رود با اعلام فوری تناژ و قیمت‌های مدنظر آن سندیکا، در جهت اصلاح ساختار خرید و فرایند بازرگانی و فروش تولیدات داخلی، اقدام عاجل صورت گیرد.

به گفته وی، اتحادیه چای نیز همان‌گونه که اعلام آمادگی کرده بود، با مشارکت فوری در این مهم، ضمن انجام وظیفه اجتماعی در حمایت از چایکاران داخلی بر امور تولید، بسته‌بندی، برندسازی، فروش داخلی و صادرات چای داخلی، نظارت موثر داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *