01:59

1402/03/12

ضرورت حمایت مجلس از بازی‌های رایانه‌ای داخلی با تصویب اخذ مالیات از بازی‌های وارداتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به ضرورت حمایت مجلس از بازی‌های رایانه‌ای داخلی با تصویب دریافت عوارض از بازی‌های وارداتی تاکید کرد و افزود: باید دقت کرد؛ ایجاد تعرفه‌ها شرایط را برای گسترش قاچاق فراهم نکند.

 

 

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه مهرداد لاهوتی با اشاره به ضرورت موافقت نمایندگان با پیشنهاد اخذ مالیات از بازی‌های رایانه‌ای وارداتی با هدف کمک به تولید داخلی در این حوزه در جریان بررسی لایحه بودجه سال 96، گفت: توجه به کم و کیف بازی‌های رایانه‌ای به دلیل تاثیرات مثبت و منفی و حتی مخرب بر روی کودکان، نوجوانان و جوانان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد محدودیت راه مبارزه با واردات بازی‌های رایانه‌ای نیست چراکه دانلودهای غیرمجاز و قاچاق را به دنبال خواهد داشت، افزود: اگرچه گسترش بازار قاچاق و واردات به دلیل عدم استفاده از ابزار تعرفه بوده است اما باید دقت کرد ایجاد تعرفه‌ها شرایط را برای گسترش قاچاق فراهم نکند.

وی تاکید کرد: موافقت مجلس با پیشنهاد دریافت مالیات از بازی‌های رایانه‌ای وارداتی با هدف کمک به تولید داخلی در این حوزه در جریان بررسی لایحه بودجه سال 96، به تقویت تولید بازی‌های داخلی منطبق با فرهنگ ایرانی-اسلامی کمک خواهد کرد.

مهرداد لاهوتی با بیان اینکه کمتر از 10درصد بازی‌های مصرفی در کشور داخلی و بیش از 90 درصد خارجی هستند، اضافه کرد: برای برهم زدن این توازن به نفع تولید داخلی باید با طرح‌ها و شیوه‌های مختلف، مدیریت اقتصادی این فضا را در دست گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: اعتبار حاصله از این مالیات‌ها در اختیار سازمان‌های مرتبط با بازی‌های رایانه‌ای زیرمجموعه وزارت فرهنگ به منظور حمایت از تولید داخلی و اختصاص سوبسید به مصرف کننده تولید داخلی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *