05:15

1402/01/10

ضرورتی نداشت برگزاری جلسه اصلاح طلبان رشت به زمان دیگری موکول شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با تاکید بر اینکه از جریانات سیاسی در چارچوب قانون حمایت می کنیم، گفت: ضرورتی نداشت که جلسه انتخابات شورای مشورتی اصلاح طلبان رشت که دارای مجوز هم بود، به زمان دیگری موکول شود.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛ محمد احمدی پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: برگزاری انتخابات شورای مشورتی اصلاح طلبان رشت، از فرمانداری این شهرستان مجوز داشته و ما هم تاکید داشتیم که حتما این مراسم برگزار شود چون هیچ مغایرتی با قانون ندارد.
وی ادامه داد: برخورد توجیهی پلیس امنیت ضرورتی نداشت و اگر ابهامی در روند اجرای کار وجود داشت، می بایست از فرمانداری رشت یا استانداری استعلام می کردند که انجام ندادند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بیان کرد: تاکید ما آن است که در اولین فرصت، این مراسم برگزار شود و اجازه برخورد فراقانونی و میلی را به هیچ فردی نخواهیم داد.
احمدی پور تصریح کرد: بر اساس قانون فعالیت احزاب و تجمعات، قانون اساسی برگزاری نشست ها و جلسات در داخل سالن و فضای مسقف را حتی نیاز به اخذ مجوز نمی داند و فقط برای نظم بخشی فضای بیرون از محل برگزاری، فرمانداری به نیروی انتظامی ابلاغ می کند که تامین نظم بیرون جلسه را بر عهده داشته باشد.
وی ادامه داد: هر روز شاهد برگزاری نشست های مختلفی از سوی جریان های سیاسی در نقاط مختلف استان هستیم که حتی در بعضی از این جلسات، تندترین انتقادات به دولت و خدمتگزاران مردم می شود اما یکبار هم آنها احضار و توجیه نشدند و در عین حال، دلیلی ندارد عده ای که می خواهند فعالیت قانونی انجام دهند، برای آنها معاذیری ایجاد شود.
وی گفت: شورای تامین استان بر اساس وظایف قانونی خود با عوامل رسمی که باعث نقض قوانین روشن و واضح می شوند، برخورد خواهد کرد.
احمدی پور اضافه کرد: سعی می کنیم به گونه ای از تشکل ها حمایت قانونی کنیم که کسی مورد تهدید قرار نگیرد تا مراسم های قانونی خود را تعطیل کند.
انتخابات شورای مشورتی اصلاح طلبان شهرستان رشت که دارای مجوز از فرمانداری بود و قرار بود روز گذشته (دوشنبه) در سالن تختی مجموعه شهید عضدی برگزار شود، با نظر برگزارکنندگان به زمان دیگری موکول شد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *