18:37

1403/03/27

شهید روحانی املشی که در کربلای پنج آسمانی شد

شهید قنبری پس از چند ماهی زندگی مشترک با همسرش از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به‌عنوان روحانی رزمی و تبلیغی عازم جبهه شد و در عملیات ظفرمند کربلای پنج‌در شلمچه در تاریخ 24 فروردین 1365 به شهادت رسید.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، شهید روحانی قدرت قنبری فرزند ابراهیم در سال ۱۳۴۲ در روستای جورکاسر از توابع شهر املش در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود.

وی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه جورکاسر گذراند و پس‌ازآن دوران تحصیلی راهنمایی و نظری را در بخش املش سپری و بالاخره موفق به اخذ دیپلم در رشته اقتصاد شد.

او در کنار تحصیل، نهایت تلاش را در کمک به پدر و مادر در باغات چای داشت و قبل از پیروزی انقلاب ازجمله کسانی بود که در منطقه جورکاسر علیه رژیم شاه فعالیت داشت و به‌عنوان نمونه می‌توان از شرکت ایشان در درگیری روز عید قربان املش در برابر مزدوران رژیم شاه که باعث مجروح شدن چند تن انجامید نام برد.

آقا قدرت، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای پیشبرد انقلاب اسلامی مدتی در انجمن اسلامی محل به خدمت پرداخت و پس‌ازآن وارد گردان رزمی جنگل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گردید و در مبارزه با منافقین و مزدور ضدانقلاب داخلی در منطقه رودسر و طوالش سهم بسزایی داشت.

شهید قنبری پس‌ازاینکه بیش از یک سال در قسمت‌های مختلف رزمی، اطلاعاتی خدمت کرد تصمیم گرفت که به لباس مقدس روحانیت درآمده و در مدرسه علمیه امام صادق (ع) رشت شروع به تحصیل کرد ولی ازآنجاکه عشق زیادی به کسب علوم الهی داشت برای بیشتر غنا بخشیدن به معلومات خود وارد مدرسه علمیه چیذر در تهران شد.

وی نزدیک به دو سال در مدرسه علمیه چیذر به کسب علم و تقوا پرداخت و سرانجام جاذبه شهر خون و قیام، شهر حضرت معصومه (س) او را به خود جذب کرده و در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) شهرستان قم ثبت‌نام و به ادامه تحصیل پرداخت.

آقا قدرت در مدت تحصیل حوزوی‌اش بارها راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و در این مدت علاوه بر آموزش‌های نظامی مخصوص جنگل که قبلاً با آن‌ها آشنا شده بود آموزش‌های نظامی مختلف زمینی و آبی‌خاکی و آموزش‌های غواصی را با موفقیت پشت سر گذاشت.

شهید قنبری در چندین عملیات شرکت کرد و قبل از فرارسیدن عملیات در سنگر امامت جماعت و تبلیغ احکام اسلامی رزمندگان عزیز را با احکام نورانی اسلام آشنا می‌ساخت و از اخلاق اسلامی و «خطبه‌های همام»‌ برایشان می‌گفت.

شهید قنبری در مدتی که در حوزه علمیه چیذر تهران مشغول تحصیل بودند برای شرکت در درس اخلاق یکی از اساتید در روزهای پنجشنبه از شمال تهران راهی شرق تهران می‌شدند آن‌هم با توجه به وضع ترافیک تهران که رفت‌وبرگشت حدوداً دو ساعت به طول می‌انجامید درحالی‌که خود در مدرسه کلاس اخلاق داشتند و او یک عارف واقعی بود.

شهید قنبری پس از چند ماهی زندگی مشترک با همسرش از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به‌عنوان روحانی رزمی و تبلیغی عازم جبهه شد و در عملیات ظفرمند کربلای پنج‌در شلمچه در تاریخ 24 فروردین 1365 به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *