01:21

1403/04/01

شهرستان رودسر از قافله اقتصادی کشور عقب مانده است

به گزارش رانکوه نیوز، حجت الاسلام محمد صفری امروز (جمعه) در جلسه شوراهای شهرستان رودسر با اشاره به جایگاه شورا و مشورت در قرآن و با تأکید بر ضرورت شأنیت بخشیدن به این جایگاه، اظهار کرد: اعضای شورا باید به جایگاه و وظایف خود آگاه باشند.

وی با بیان اینکه شوراها با اراده و آرای مردم به این جایگاه دست یافته‌اند لذا باید به قدرت نفوذ کلام خود در میان آحاد جامعه آگاه بوده و از آن برای حل مسائل و مشکلات استفاده کنند، افزود: شورای شهرستان می‌تواند بازوی کمکی نماینده مجلس برای شناسایی مشکلات و حل آن باشد.

نماینده رودسر و املش در مجلس با اشاره به اینکه حل مشکلات نیازمند همدلی و هم افزایی است، گفت: متأسفانه در گذشته اقدامات خوبی برای حل بعضی از مشکلات شهرستان انجام نشده مه امروز شاهد وجود چالش آب در این شهرستان هستیم.

وی در ادامه به ظرفیت‌های شهرستان رودسر در حوزه گردشگری، کشاورزی، نیروی انسانی اشاره و با بیان اینکه متأسفانه از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نشده است، تصریح کرد: هر کدام از این ظرفیت‌ها دارای ارزش سرمایه گذاری است اما به دلیل ضعف در مدیریت تاکنون نتوانسته‌ایم از این ظرفیت‌ها برای کاهش مشکلات شهرستان بهره ببریم.

صفری به آزاد راه حسن سرا اشاره و با بیان اینکه در فاصله حداقلی کمربندی وجود دارد لذا نیاز نیست که بار دیگر با هزینه سنگین راه دیگری را با تملک اراضی، تخریب جنگل و سواحل ایجاد کنیم، افزود: در هیچ کجای دنیا دو راه موازی با هم ساخته نمی‌شود.

وی گفت: برای اینکه از ظرفیت ساحل استفاده کنیم نباید حتماً جاده ترانزیت ساخته شود وجود این جاده در آینده مشکلات فراوانی همانند افزایش بار ترافیکی برای شهرستان به دنبال خواهد داشت.

نماینده رودسر و املش در مجلس با اشاره به احداث سد پلرود، اظهار کرد: با توجه به اعتبارات قطره چکانی این پروژه تکمیل نخواهد شد تاکنون قرارگاه ۹۰ میلیارد تومان هزینه کرده که امروز از دولت طلبکار است دارد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *