10:04

1402/01/09

شهرستان املش یکی از شهرستانهای پایدار در امنیت می باشد

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ فردین امیری در خطبه های پیش از نماز عبادی-سیاسی جمعه املش با گرامیداشت ۷تیر و یادوخاطره شهید بهشتی و ۷۲تن از یارانش و تبریک هفته قوه قضاییه افزود:قضا و قضاوت از دیدگاه و درنظر نظام مقدس جمهوری اسلامی ومنظر اسلام مقام وموقعیت بالایی دارد.وی یکی از ظرفیترین،حساس ترین و مهمترین و خطیر ترین مشاغل را شغل قضا ارزیابی کرد و افزود:خیلی از عرفا، علما و بزرگان از آن اجتناب میکنند.

وی افزود:لازمه اینکار تهذیب نفس،خودسازی،شجاعت و پاکدستی است که الحمدالله ما در دستگاه قضایی و همکاران عزیز قضایی و شریف پاکدستی داریم که علی رغم تمام مشکلات و مسائل شبانه روز خدمت میکنند تا بتوانند خدماتی را که همان فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند یکی از وظایف دستگاه قضایی که یکی از وظایف دستگاه قضایی که انبیأ الهی برآن تاکید داشتند احیای عدل وقسط است

امیری با بیان اینکه سه محور در دستگاه قضایی تدوین شده است تا بیان شودافزود:۱-بحث پیشگیری که در اصل ۱۵۶قانون اساسی پیشگیر از وقوع جرم پرداخته است که همیشه گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است ما اگر امروز در جامعه شاهد تخلف ،جرایم ومشکلاتی هستیم همه اینا بخاطر اینست که در بحث پیشگیری خوب ورود نکردیم ودستگاههای دولتی وغیردولتی وموسسات عمومی،نهادها و همه ارگانهای مکلف در این حوزه خوب ورود نکردند.

رییس دادگستری املش با بیان اينکه اقتضای پیشگیری اینست که آسیب های هرمنطقه را با توجه به بافت آن منطقه بشناسیم وهرجا قانون رعایت شده است پیشگیری از وقوع جرم شدافزود:رعایت قانون موجب ایجاد امنیت خواهد شد ودستگاههای مربوطه ،سازمان ها وادارات باید در راس این امر قرار بگیرند.

وی افزود:در تعالیم اسلامی ما گناه به لحاظ ترک نماز ،امربه معروف نکردن،عدم اعتقاد به معاداست واگر در این راستا روحانیت معزز،اساتید دانشگاهها و بزرگان بیشتر دراین موارد ورود کنند ما شاهد وقوع جرم تا این حد نخواهیم بود .وی همچنین به نهادینه کردن صلح و سازش در جامعه اشاره داشت و افزود:همه آحاد جامعه باید مکلف شوند که اگر اختلافی بین دو بردار دینی بوجود می آید برای صلح و سازش ورود کنند واگر کسی اختلاف بین دو فرد مومنه را حل کند به اندازه یکسال عبادت کرده است.

امیری با اشاره به اینکه فرهنگ ترویج صلح وسازش امنیت می آورد افزود:همین کلمه سلام کردن در جامعه به معنای امینت و صلح است.

رییس دستگاه قضایی املش در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به نهاد های قانونی که در قانون وجود دارد انتظار ما اینست که همه شما نمازگزاران و مومنین ،نخبگان و بزرگان در سازش هر موضوعی در منطقه اختلافی ایجاد شد ورود کنید.در بعضی از مسایل دادگستری و قانون ورود خواهد کرد.

امیری با اشاره به اینکه شهرستان املش یکی از شهرستانهای پایدار در امنیت می باشد افزود:همین آمار کم وقوع جرم نیز ورود شما بزرگان،اساتید،دانشگاهیان و نخبگان را جهت پیشگیری از وقوع جرم را می طلبد.

وی افزود:بیشترین جرم در مسایل عمرانی است و در مسایل عمرانی هر طرح و پروژه ای باید منطبق با قانون اجرا شود واگر قانونی نباشد مطمئنا فساد اقتصادی را به همراه خواهد داشت‌ ودراین راستا ادارات متولی باید خودشان ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ صبر،قناعت را در جامعه نهادینه کنیم افزود:این مسایل در جامعه روز به روز کم رنگ تر می شود.

وی همچنین به اصلاح مجرمان اشاره داشت و گفت:اصلاح مجرمان میسر نمیشودتا اینکه آنها را در دامن خودمان بگیریم و با تعالیم اسلامی آشنا کنیم و دراین راستا مشارکت وهمدلی همه آحاد مردم را می طلبد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *