22:54

1402/09/13

شهرستان املش حتی یک کمپ ترک اعتیاد ندارد‌

دادستان عمومی و انقلاب املش گفت: تریاک و مشتقات آن، شیشه و هروئین بیشترین آمار مصرف مواد مخدر این شهرستان است و این شهرستان حتی یک مرکز مجاز و کمپ ترک اعتیاد ندارد و معتادان به مراکز شهرهای مجاور معرفی می‌شوند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛  به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدصالح جنت رستمی عصر امروز در پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در املش اظهار داشت: آمار طلاق و مواد مخدر رو به افزایش است به حدی که از مجموع 2600 پرونده وارده در دادسرا در 9 ماهه گذشته 570 پرونده مربوط به مواد مخدر است.

دادستان املش گفت: تریاک و مشتقات آن، شیشه و هروئین بیشترین آمار مصرف مواد مخدر این شهرستان است و این شهرستان حتی یک مرکز مجاز و کمپ ترک اعتیاد ندارد و معتادان به مراکز شهرهای مجاور معرفی می‌شوند.

وی افزود: تا سال قبل توهین و فحاشی بیشترین پرونده وارده در دادسرای شهرستان املش بود به حدی که رتبه برتر استانی مربوط به املش بود اما پرونده‌های طلاق و مواد مخدر امروز بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

رئیس دادگستری املش نیز در این نشست گفت: هجوم بی‌رحمانه فضای غیراخلاقی در فضای مجازی، اینترنت و برنامه‌های ماهواره‌ای آسیب جدی به خانواده‌ها و قشر نوجوان و جوان ما وارد کرده است و نیاز به چاره اندیشی و برنامه ریزی قوی و اساسی دارد.

فردین امیری گفت: اینترنت و فضای مجازی به‌جای یک فرصت به یک عامل تهدیدکننده جدی و خطرناکی برای از هم پاشیده شدن خانواده‌ها و به انحراف کشیده شدن نوجوانان و جوانان تبدیل شده است و در هر جامعه‌ای که کانون خانواده پاشیده شود آن جامعه از درون متلاشی می‌شود.

رئیس دادگستری املش با اشاره به این که دو پنجم پرونده‌ها و مراجعات دادگستری املش مربوط به مسائل و مشکلات خانوادگی است افزود: اعتقادات دینی و داشتن روحیه معنوی و شرکت در برنامه‌های مذهبی و زیارت اماکن مقدس از جمله بهترین راه مقابله با فرهنگ غلط غرب و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

امیری گفت: در ایام مذهبی سال کمترین جرم و جنایت و مشکلات و مسائل و ناهنجاری‌ها رخ می‌دهد و نزاع و درگیری و مراجعه و تشکیل پرونده دعاوی کاهش می‌یابد و این ظرفیت و پتانسیلی است که باید از آن بیشتر برای سایر ایام سال بهره ببریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *