22:26

1402/09/13

شهرستان املش از بیکاری و ضعف معیشت مردم رنج می‌برد

حجةالاسلام والمسلمین محمد صفری امام جمعه املش در نماز جمعه امروز اظهار داشت: 8 آبان مناسبت بزرگی است و آن هم سالروز شهادت شهید محمدحسین فهمیده است که به همین مناسبت به روز نوجوان و بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، امام جمعه املش گفت: شخصیتی که امام راحل(ره) در وصف او به‌عنوان رهبر خویش یاد کرد و این فقط به‌خاطر ازخودگذشتگی شهید فهمیده نبود بلکه بخاطر معرفت و بینش بالای او بود.

وی افزود: شهید فهمیده همان کاری را کرد که قاسم و عبداله ابن الحسن(ع)  دو یادگار امام حسن مجتبی(ع) در روز عاشورا کردند و امروز هم باید شهید فهمیده‌ها الگوی نوجوانان بسیجی کشور ما شود و همه ما باید قدرت معنوی نوجوانان این کشور را قدر بشناسیم و به نوجوانان بسیجی افتخار کنیم.

امام جمعه املش گفت: شهدای دانش آموز ما در دوران دفاع مقدس در دو میدان جهاد اکبر و جهاد اصغر پیروز شدند و جسم کوچک خویش را برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی ایران تقدیم کردند تا اسلام و انقلاب اسلامی ایران زنده و پایدار بماند و امروز هم نوجوانان بسیجی این کشور باید در عرصه‌های مختلف پیشرفت، تلاش کنند.

وی افزود: نوجوانان بسیجی دقت کنند که عصر حاضر دارای شرایط  پیچیده‌ای است و با توکل به خدا در مسیر آرمان‌های بلند انقلاب برای رسیدن به سعادت و خوشبختی گام بردارند و فریب انواع وسوسه‌های شیطانی دشمنان را نخورند و معلمان هم تلاش کنند که به نوجوانان ما خوراک فکری مناسب دهند و نوجوانان امروز را برای نقش آفرینی مثبت در آینده آماده کنند.

صفری تصریح کرد: ضرورت ایجاب می‌کند که نوجوانان ما بتوانند با انواع هجمه‌های دشمن مقابله کنند و به لحاظ معرفت دینی و بینش و بصیرت از حد بالایی برخوردار باشند و از روحیه مذهبی و معنوی بالایی بهره ببرند.

وی گفت: 13 آبان در سال 43 امام راحل(ره) به ترکیه تبعید شدند و در سال 57 شصت دانش آموز ترور شد و در سال 58 لانه جاسوسی آمریکا در تهران توسط جمعی از دانشجویان کشورمان تسخیر شد و انقلاب دوم شکل گرفت و منجر به قطع رابطه ایران با آمریکا شد که امام راحل(ره) از آن به‌عنوان یک لطف و عنایت الهی یاد کرد.

امام جمعه املش اعلام کرد: جنگ بین حق و باطل از اول خلقت آدم بین او و ابلیس بوده و همچنان ادامه دارد و صلح جهانی با توجه به شرایط فعلی که نمونه بارز آن جرم و جنایتی است که استکبار جهانی علیه سایر ملل دنیا روا می‌دارد حکمفرما نمی‌شود.

وی با انتقاد از عده‌ای افراد در داخل و خارج از کشور که قبل از انقلاب شعارشان مقابله و مبارزه با ماتریالیست بود و امروز دم از رابطه با آمریکا را می زنند‍ گفت: مگر آمریکا و مشی جنایتکار او عوض شده یا این که ما در این 37 سال پس از پیروزی انقلاب راه را به اشتباه رفته‌ایم؟

امام جمعه املش در محکومیت منافقان گفت: 17 هزار نفر از مردم این کشور عزیز اسلامی را ترور کردید که هزار نفرشان از شخصیت‌های برجسته این نظام بودند.

صفری افزود: امروز عده‌ای برای رسیدن به امیال دنیوی خویش به غلط معتقدند که باید در نظم جهانی هضم شویم غافل از این که ما برای احقاق حق خویش از همه هستی خویش می‌گذریم.

امام جمعه املش اظهار کرد: عده‌ای امروز در قالب تحجر نوین که از سال 70 کلید خورده، متمایل به غرب که همان لیبرالیسم است، شده‌اند.

وی به هفته پدافندغیرعامل اشاره کرد و افزود: پدافند غیرعامل یعنی این که بدون تجهیزات نظامی، خویش را برای کاهش میزان تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از حوادث پیش بینی نشده اعم از طبیعی و غیرطبیعی آماده کنیم.

صفری با انتقاد از وضعیت عمرانی، بیکاری و ضعف معیشت در املش گفت: متأسفانه شهرستان املش از یک سری مسائل رنج می‌برد که مسائل عدم عمران و آبادانی  همراه با بیکاری و سختی معیشت شهروندان است و این شهرستان ظاهری زیبا و فریبنده دارد ولی در زیر این لایه زیبا مشکلات فراوانی دارد که از جمله آن فقر و بیکاری و عدم اشتغال است.

امام جمعه املش گفت: فضای دو قطبی در املش ضربه زیادی به این شهرستان وارد کرده و باید رفع شود و یک تعداد افراد باید درا فکار و اندیشه‌های خویش تجدید نظر کنند و همه یک هدف و آن همه رشد و پیشرفت ایران اسلامی و شهرستان املش را دنبال کنند. / ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *