امام جمعه اسبق شهرستان املش گفت:شهدای عزیزما قدرت ایمان،استقامت و مقاومت درمقابل دشمنان داشتند       به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حجت الاسلام صفری در مراسم یادواره شهدای روستای جورگوابر رانکوه با تبریک عید سعید فطر،عید بندگی و عبادت و تسلیت ۱۵ خرداد خاطرنشان کرد:دریادواره ۵ شهید والامقام ازاین دیار و آب وخاک هستیم که […]

امام جمعه اسبق شهرستان املش گفت:شهدای عزیزما قدرت ایمان،استقامت و مقاومت درمقابل دشمنان داشتند

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حجت الاسلام صفری در مراسم یادواره شهدای روستای جورگوابر رانکوه با تبریک عید سعید فطر،عید بندگی و عبادت و تسلیت ۱۵ خرداد خاطرنشان کرد:دریادواره ۵ شهید والامقام ازاین دیار و آب وخاک هستیم که جزء افتخارات و مباهات و قهرمانان این منطقه هستند که نمونه ای برای آنها نمی توانیم پیدا کنیم.

 

وی افزود:در ۱۵ خرداد سال۴۲ وحرکت امام خمینی(ره) منجر به انقلابی عظیمی شد تا مقدمه را برای پذیرایی از حضور حضرت حجت(عج)فراهم نماید وبهترین فرزندان خود را که این شهدای والامقام هستند قربانی راه امام زمان(س) شدند که افتخار بسیار بزرگی است.

 

صفری درادامه با بیان اینکه قبل ها شیعیان منتظر دوره تاریخی بودند تا دوره آخر الزمان را درک کنند تازمینه را برای تحقق ظهور امام زمان(ع) آماده نمایندافزود:بعد از غیبت امام زمان(ع) که بالای هزارسال می گذرد شخصیتهای برجسته ای چون؛مرحوم حلی،مرحوم اردبیلی،مرحوم طاووس،مرحوم بروجردی،مرحوم نایئنی و….همه اینها ماموریت داشتند با حرکت فقیهانه خودشان از کیان تشیع و اندیشه های تشیع صیانت نمایند چون قرار است درتفکر تاریخ یک حرکتی صورت گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه این حرکت در دوره هیچ پیغمبر و امامی اتفاق نمی افتد مگر در دوره امام زمان (عج)،افزود: آمدن امام زمان (عج) با این رجعت نیست و آمدن امام زمان(ع) در بستر قدرت اسلام است وتا تمدن اسلامی را تعریف نکنیم و حرکت نکنیم از امام زمان (عج)خبری نیست.

 

حجت الاسلام صفری درادامه بااین سخن که امام یک مرد الهی بود که میخواست در تراز رهبر الهی ظهور و بروز کند افزود: امام توانست <کرامت> از دست رفته ما ایرانیان که زیر سلطه ظلم و ستم و اندیشه ها و فکرهای پلید تمام دنیا را زیر گرفته بود را به ما برگرداندوای ایرانی من وتو مدیون خمینی کبیر هستیم.

 

صفری اظهار داشت:من و شما ماموریت داریم که برای تحقق مساله ظهور که بالاترین حقیقت درعنصر کنونی من و شماست برای پذیرایی از کاملترین انسانی که نماینده عالی خداست قیام کنیم.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد:یکی از کلید واژه های امام (ره) مقاومت بودکه توانستیم ۴۰سال کوران انتخابات سیاسی واجتماعی را پشت سر بگذاریم وخیلی از فتنه هایی که اتفاق افتاد حامل دو پیام سازش،دشمنان ما از پیشرفت علمی ما ناراحت هستند وچالش اینکه ماباید دشمنان مان را به چالش بکشانیم.

 

وی افزود:شهدای عزیزما قدرت ایمان،استقامت و مقاومت درمقابل دشمنان داشتند که توانستند آبرو،جان و مالشان را برای اهداف آرمانهای انقلاب و امام(ره) فدا نمایندتا امروز من وشما بر سر سفره این شهدای گرانقدر وامام راحلمان ارتزاق کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه امروز درانقلاب ما طلحه و زبیرهای زیادی هستند افزود:ما به پاکی انقلابمان شک نداریم وانقلاب کردیم تا شاه و خان ها را انقلاب مان بیرون کنیم.

صفری درپایان با بیان اینکه اگر به کارنامه انقلاب بنگریم خواهیم دیدکه طرفداران امام (ره) مانند شهیدان هسته ای علی محمدی-شهریاری -رضایی نژادو…. سراسر افتخار و مباهات رشد و پیشرفت هستندافزود:جنگ را بچه های پیر خمین اداره کردندهمین شهدایی که امروز دریادواره شان حضور داریم که توانستند بزرگترین میدان ها را مدیریت کنندتا آنجایی که نظامیان دنیا زانوی ادب به این رزمندگان ایران اسلامی مان زدند.