همایش تحقق پوشش همگانی طرح ملی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر ستاد توسعه بیمه روستایی با حضور فرماندار شهرستان رودسر در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر برگزار شد .     به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حسین اسمعیل پور فرماندار شهرستان رودسر صبح روز چهارشنبه در همایش تحقق […]

همایش تحقق پوشش همگانی طرح ملی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر ستاد توسعه بیمه روستایی با حضور فرماندار شهرستان رودسر در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر برگزار شد .

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حسین اسمعیل پور فرماندار شهرستان رودسر صبح روز چهارشنبه در همایش تحقق پوشش همگانی طرح ملی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر ستاد توسعه بیمه روستایی گفت : برقراری و ایجاد یک ساختار اقتصادی عادلانه برای برخورداری برابر افراد از مواهب کشور، رفع فقر مطلق و از بین بردن تبعیض و محرومیت و توسعه بیمه از اصول قانون اساسی کشور است و ایجاد شرایط بهتر برای زندگی در روستاها از وظایف ماست.

 

وی با بیان اینکه شتاب دادن به توسعه پایدار، مستلزم توجه جدی به روستاها  است  افزود  : تمهیدات لازم برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای در روستاها و مناطق عشایری و کشاورزی بمنظور توانمند سازی و ارتقاء سطح زندگی روستائیان فراهم شود  .

 

فرماندار شهرستان رودسر بر لزوم اطلاع رسانی مناسب برای جذب افراد به بیمه روستایان و عشایر تاکید کرد و گفت: ناشناخته بودن طرح بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از دلایل عدم گسترش پوشش مطلوب آن در بین روستائیان بوده که در این زمینه همه بخشداران و دهیاران موظف اند نسبت به ترغیب روستاییان و عشایر برای تحت پوشش قرار گرفتن این بیمه با اطلاع رسانی درست و آگاه سازی مردم اقدام نمایند .

 

وی با بیان اینکه ارائه برنامه های متنوع و معرفی هرچه بهتر خدمات طرح بیمه روستائیان و عشایر نقش موثری در جذب مشولین طرح ایفا می کند از همه سازمانهای فرهنگی ، آموزش و پرورش ، سازمان تبلیغات ، اوقاف و امور خیریه و … خواست نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم برای تحت پوشش قرار گرفتن این طرح اقدامات لازم را بعمل آورند