فرماندار شهرستان رودسر گفت: توجه به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش امری مهم است و همه ادارات و نهادها موظفند برای اجرای برنامه های تعلیم و تربیت در شهرستان با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند .

به گزارش رانکوه نیوز، حسین اسمعیل پور در نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد ضمن تبریک فرا رسیدن هفته معلم از عملکرد آموزش و پرورش در حوزه های آموزشی ، فرهنگی و اجتماعی در سال گذشته تقدیر کرد و گفت : توجه به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش امری مهم است و همه ادارات و نهادها موظفند برای اجرای برنامه های تعلیم و تربیت در شهرستان با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند .

وی با اشاره به شرایط اقتصادی و کمبود اعتبارات دولتی سیاست جلب سرمایه و توجه به نیروی انسانی را از اولویت های کاری آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد : جلب سرمایه های مردمی و مشارکت خیرین از منابع قابل اعتماد و ارزشمند است که با نیاز سنجی و دعوت از خیرین می توان بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش را حل کرد .

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان رودسر با بیان اینکه در سه ماه گذشته تمامی کارها و اجرای پروژه های عمرانی تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفت و تعطیل شد افزود : در حالا حاضر شروع کارها با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا است و رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشت فردی برای قطع زنجیره انتقال این بیماری امر لازم و ضروری است .

سمعیل پور در ادامه به زمان بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت : مدارس تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند و بازگشایی آن تابع نظر ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در کشور است .

وی به وجود برخی حواشی سیاسی، اجتماعی در بخش آموزش و پرورش اشاره وخاطرنشان کرد: برای توسعه و رشد این حوزه نباید به این حواشی توجه کرد زیرا سبب دور شدن از هدف اصلی در زمینه تعلیم و تربیت می شود.

فرماندار شهرستان رودسر با بیان اینکه جذب نیروی آزاد خدماتی در آموزش و پرورش خلاف قانون است گفت :آموزش و پرورش نسبت به حل موارد حقوقی و مشخص نمودن وضعیت زمین ها و مدارس بلااستفاده و تخریبی پیگیری های لازم را بعمل آورد.

انتهای پیام/