21:13

1402/07/12

سفر معاون اول رئیس جمهور به گیلان + برنامه ها

استاندار گیلان گفت: معاون اول رئیس جمهوری فردا (چهارشنبه) بمنظور افتتاح و بازدید از طرح های بزرگ عمرانی، افتتاح چند طرح و نیز حضور در جلسه شورای اداری با رویکرد اقتصاد مقاومتی به گیلان سفر می کند.

 

 

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه محمدعلی نجفی روز سه شنبه پس از نشست هماهنگی سفر معاون اول رئیس جمهوری به گیلان که در رشت برگزار شد، بیان کرد: در این سفر ۲ روزه، ۹ پروژه گردشگری، صنعتی، عمرانی، اقتصادی و زیربنایی در چند شهرستان به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال مستقیم برای ۹۲۹ نفر با اجرای این طرح ها افزود: تقریباً تمامی این هزینه ها توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

استاندار گیلان اظهار داشت: جمعی از معاونان رئیس جمهوری، وزیران، رئیسان سازمان ها و مدیران عامل بانک های کشور نیز معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کنند.
وی با بیان اینکه در این سفر معاون اول رئیس جمهوری از راه آهن رشت – قزوین بازدید خواهد کرد، افزود: پروژه راه آهن جزو پروژه های مهم استان و کشور است که مورد تاکید رئیس جمهوری نیز هست، در این پروژه مشکلاتی وجود داشت که اکنون با سرعت در دست اجراست.
نجفی بررسی ادامه ساخت پروژه راه آهن قزوین – رشت به بندرکاسپین، بندر انزلی و آستارا را از جمله برنامه های درنظرگرفته شده در بازدید معاون اول رئیس جمهوری ذکر و این بازدید را موجب شتاب بخشی در مراحل پایانی اجرای این پروژه دانست.
وی بازدید از باقیمانده پروژه آزادراه قزوین – رشت را از دیگر برنامه های سفر معاون اول رئیس جمهوری به گیلان ذکر و ابراز امیدواری کرد که با حضور جهانگیری، رفع تنگناهای اجرای هشت کیلومتر باقی مانده این آزادراه، میسر شود.
نجفی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: سایت بندری و بندر کاسپین که فرصت خوبی را برای گیلان و ایران فراهم کرده، از جمله پروژهایی است که مورد بازدید معاون اول رئیس جمهوری و همراهان او قرار می گیرد.
استاندار گیلان از افتتاح چند طرح و پروژه صنعتی در منطقه آزاد انزلی و نیز شهرستان صومعه سرا خبر داد و گفت: جمع بندی این سفر در نشست شورای اداری گیلان در رشت خواهد بود که با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.
نجفی با بیان اینکه در این نشست برنامه های آینده دولت در استان بررسی و تصمیم گیری می شود، خاطرنشان کرد: هدف این است تا زمینه ای فراهم شود که در شرایط انتقال دولت یازدهم به دولت دوازدهم، کندی در نظام اجرایی و مدیریتی استان و بخش های مختلف اقتصادی و پروژه های عمرانی ایجاد نشود.
وی با یادآوری بهره برداری از ۲۵ هزار میلیارد ریال پروژه در استان در سفر فروردین ماه امسال رئیس جمهوری به گیلان گفت: این در حالیست که در دهه فجر سال گذشته، ۳۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال پروژه به بهره برداری رسید و در هفته دولت پیش رو نیز پروژه های بسیاری آماده افتتاح است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *