04:01

1402/06/31

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی املش: اعتکاف می تواند یکی از عوامل مهم بازدارنده مقابل مظاهر فساد باشد و در اصلاح افراد و محیط موثر واقع شود.

images

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی املش با اشاره به اهمیت فضلیت ایام اعتکاف گفت: در دنیای پرغوغا و مملو از عوامل فساد، اعتکاف درخشندگی بیشتری دارد و می تواند به عنوان یکی از عوامل مهم بازدارنده مقابل مظاهر فساد باشد و در اصلاح افراد و محیط موثر واقع شود.

به گزارش جیرگوابر نیوز، حجت الاسلام حسین عزیزی  افزود: با بیان اینکه اعتکاف انسان را چند روزی در یک عالم معنوی فرو می برد و وادار می کند به خویشتن خویش برسد و خود را در خود پیدا کند، اظهار کرد: اگر به فلسفه اعتکاف توجه شود و مراسم آن نیز به خوبی انجام شود روح معنوی تازه ای در زندگی انسان بوجود خواهد آمد.

حجت الاسلام عزیزی با تاکید بر اینکه اعتکاف علاوه بر تاثیر عمیق در معتکفین در تمام محیط اثرگذار است، یادآور شد: این تاثیرگذاری برای این است که عده ای به دیدن آنها می آیند و از سویی عده ای منظر معتکفان را از رسانه ها می بییند و در واقع تمام شهر و منطقه در جریان آن قرار می گیرند، بنابراین حرکتی معنوی برای همه است.

این کارشناس دینی با بیان اینکه دشمنان می خواهند مسائل مذهبی را روز به روز کمرنگ تر کنند، گفت: باید تلاش کنیم این گونه مراسم ها پررنگ تر برگزار شود.

وی با بیان اینکه اعتکاف مانند بسیاری از سنت های دیگر، سنت فراموش شده ای بود که در جمهوری اسلامی این سنت زنده شد، گفت: آمار شرکت کننده ها بویژه جوانان سال به سال افزایش پیدا می کند و این نشان می دهد مراسم معنوی اعتکاف چنان نیست که برای کسی ملال آور و خسته کننده باشد.

حجت الاسلام عزیزی خاطرنشان کرد: در گذشته می گفتند اعتکاف برای چهار مسجد معروف است؛ اما در روایات وارد شده که در هر مسجدی که نماز مرتب در آن اقامه می شود، اعتکاف هم می توان برگزار کرد./ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *