08:37

1402/09/17

سد پل‌رود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سد پل‌رود تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت:حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن نیاز است.

 به گزارش صبح رانکوه، محمد مهدی رهبری املشی ، در جریان بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه این بازدید با هدف اطلاع اعضای کمیسیون از پروژه‌های ملی انجام می‌شود، اظهار کرد: این بازدیدها در تصمیم‌گیری‌ها برای برنامه ششم و بودجه 94 انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه با این بازدیدهای استانی تصمیم‌گیری‌ها در تعیین بودجه واقع بینانه می‌شود، افزود: سد پل رود با حجم کنترل آب حدود 230 متر مکعب و حجم ذخیره 160 میلیون متر مکعب است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی سدپل‌رود را یکی از پروژه‌های مهم استان عنوان کرد و گفت: این سد دارای توجیه اقتصادی و فنی بسیار است.

رهبری املشی با تاکید بر اینکه این سد 27 هزار هکتار زمین را توسعه و بهبود می‌بخشد، خاطرنشان کرد: از این میزان 11 هزار هکتار زمین چایکاری و 16 هزار هکتار زمین برنج کاری است.

وی با بیان اینکه سد پل رود از حیث آبیاری برای شهرستان لنگرود هم منظور شده است، افزود: مطالعات این پروژه از قبل از انقلاب آغاز شد و این پروژه در سال 89 در دولت وقت اجرای شد و قرار شد 66 ماهه تمام شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: این پروژه تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد  و حدود 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا کامل شود.

رهبری املشی با بیان اینکه اعتبار تعیین شده برای سد پل رود از بودجه عمومی بیش از 15 میلیارد تومان نیست، افزود: قرار شد از منابع دیگر مانند فروش اوراق مشارکت و منابع پروژه‌های مربوط به سفرهای مقام معظم رهبری  برای این پروژه تامین اعتبار شود.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه بلا اشکال و فعال است، افزود: امید است این بازدید بتواند برای پروژه سد پل‌رود تامین اعتبار کند./تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *