نماینده مردم رودسر و املش در مجلس گفت: روند بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب و رانش زمین در مناطق سیل‌زده رودسر و املش به‌هیچ عنوان قابل قبول نیست.       به گزارش رانکوه نیوز، اسدالله عباسی با بیان اینکه مردم ساکن در مناطق سیل‌زده رودسر و املش با مشکلات بسیار زیادی […]

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس گفت: روند بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب و رانش زمین در مناطق سیل‌زده رودسر و املش به‌هیچ عنوان قابل قبول نیست.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، اسدالله عباسی با بیان اینکه مردم ساکن در مناطق سیل‌زده رودسر و املش با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند اظهار داشت: روند بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب و رانش زمین در مناطق سیل‌زده رودسر و املش به‌هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست.

 

 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به اینکه در یکسال اخیر سیلاب‌های متعددی در این شهرستان‌ها به‌وقوع پیوسته است عنوان کرد: در پی بروز سیلاب‌ و رانش زمین مردم روستاهای سیل‌زده متحمل مشکلات و سختی‌های بسیار زیادی شده و برخی از آن‌ها منازل مسکونی خود را از دست دادند.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس تخریب بسیاری از واحدهای مسکونی مردم به علت بروز سیلاب و وقوع رانش زمین را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: منطقه کاکرود شهرستان رودسر در خرداد ۹۷ به‌علت سیلاب و رانش زمین دچار خسارت‌های زیادی شد اما تاکنون اقدام عملی برای بازسازی آن انجام نشده است.

 

عباسی سیلاب‌های ابتدای امسال در بخشی از مناطق رودسر و املش را نیز متذکر شد و ابراز داشت: با گذشت مدت‌ها از وقوع سیلاب هنوز هیچ اقدام اساسی و عملی برای بازسازی واحدهای مسکونی مردم که در جریان این حادثه از بین رفته انجام نشده است و مردم همچنان دچار مشکلات عدیده هستند.

 

وی طرح مسائل کارشناسی و گذران مصوبات بدون یک خروجی مناسب را تنها فعالیت انجام شده جهت کمک به مردم سیل‌زده رودسر و املش دانست و افزود: مردم و ساکنان مناطقی که دچار سیلاب و رانش زمین شده‌اند با گذشت مدت‌ها از وقوع حادثه منتظر کمک مسئولان و دستگاه‌های ذیربط هستند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جبران سریع خسارت‌های ناشی از سیلاب و رانش زمین در شهرستان‌های رودسر و املش را خواستار شد و بیان داشت: در حال حاضر مردم مناطق سیل‌زده برای سکونت مجبور به اجاره منزل در حاشیه شهرها شده‌اند و وضعیت خوبی ندارند.

 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تأکید بر اینکه پیگیری‌‌های لازم برای رفع مشکلات مردم مناطق سیل‌زده همچنان در حال انجام است عنوان کرد: از مسئولان و دستگاه‌های ذیربط انتظار داریم برای حل مشکل مردم به کمک آن‌ها رفته و هر چه سریع‌تر در این مورد چاره‌ای بیاندیشند.