17:17

1402/12/07

روایت بطری هایی که با آب شهری پر می شوند! / واکنش سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس

سخنگویی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعلل در نظارت بر تولید توزیع آب معدنی در کشور گفت: بر اساس گزارشات مشاعده شده بعضی افراد از سیستم آب شهری یا آب زیر زمینی برداشت کرده و آب ها را در بطریها می ریزند و تحت عنوان […]

 

 

به گزارش صبح رانکوه ؛ سخنگویی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعلل در نظارت بر تولید توزیع آب معدنی در کشور گفت: بر اساس گزارشات مشاعده شده بعضی افراد از سیستم آب شهری یا آب زیر زمینی برداشت کرده و آب ها را در بطریها می ریزند و تحت عنوان آب معدنی به فروش می رساند .

محمد حسیین قربانی با یاد آوردی مهلت یک ماه به سازمان غذا و دارو برای سازماندهی آب های معدنی افزود:متاسفانه نظارت روی مواد غذای بسیار ضعیف هست. تا جایی که هنوز نتوانستیم یک سیستم مواد غذایی سالم و استاندار در بازار ارائه دهیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای  اسلامی ادامه داد:کمبود منابع مالی و نیروی انسانی عمد ترین معضلاتی است که وزارت بهداشت بارها برای بروز چنین ضعفهایی مطرح کرده که البته بخشی از آن قابل قبول است .

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد از سوی دیگر در کارخانه های تولید مواد غذایی دیده شده ناظر بهداشتی و ناظر کیفیتی به دلیل ضعف های حقوقی ؛اداری و قانونی اغلب حقوق خود را از پیمانکارها و کارفرمایان دریافت می کندبر این اساس فردی که از کار فرما حقوق بگیرد نمی تواند نظارت درستی بر عملکرد تولید محصولات در کارخانه داشته باشد.

وی با انتقال از چندگانگی دستگاه های نظارتی در کشور تاکید کرد :متاسفانه اختلال در عملکرد سازمان غذا و دارو  استاندار و دیگر دستگاه های نظارتی منجر شده تا متولی واحدی برای نظارت بر دستگاه وجود نداشته باشد .

قربانی در باره تولید آب معدنی در کشور افزود بر اساس گزارشات مشاهده شده که برخی از افراد از  سیستم آب شهر یا آب  زیر زمینی برداشت کرده و آب ها را در بطریها می ریزند و تحت عنوان آب معدنی به فروش می رساند این در حالی هست که دستگاه های به افراد مجوز میدهند باید بر عملکرد آنها نیز نظارت داشته باشند.

نماینده مردم آستانه در مجلس نهم با مثبت ارزیابی کردن وزارت بهداشت برای مهلتی یک ماه به سازمان غذا و دارو نسبت به سازماندهی آبهای معدنی تصریح کرد: این اقدام حرکت رو به جلویی است چرا که هر زمان بتوانیم در چنین اقداماتی جلوگیری کنیم توانستیم گام مثبتی در حوزه سلامت برداریم .

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آب معدنی در کشور محصولی پر مصرف است و باید در تولید و صدور  پروانه و بهره برداری در توزیع آن نظارت شود به نظر می رسد تا امروز نیز تعللی در زمینه صورت گرفته که باعث شده وزارت بهداشت چنین دستور العملی را صادر کند.

منبع: گیلان نوین

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *