05:40

1403/03/05

رهبری املشی: جهاددانشگاهی می‏‌تواند در چارچوب علمی و دانشگاهی مسائل را ارزیابی کند

رهبری

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی برخاسته از انقلاب بر پایه‌ ارزش‌های اسلامی بنا شده است.

 به گزارش صبح رانکوه محمدمهدی رهبری املشی ، با بیان این‌که «جهاددانشگاهی نهادی است که می‌تواند در توسعه کشور با مدیریت جهادی که مدنظر مقام معظم رهبری است، نقش مهمی داشته باشد» اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی برخاسته از انقلاب بر پایه‌ ارزش‌های اسلامی بنا شده است که توانست یک روش جدید از کار دانشگاهی با روحیه جهادی ارائه کند که نتیجه‌ آن ارتقا و تکامل فعالیت‌های علمی و فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها و متعاقب آن تولید علم و ثروت در راستای قطع وابستگی‌های علمی و اقتصادی بوده است.

وی با اشاره به این‌که «جهاددانشگاهی می‏‌تواند در چارچوب علمی و دانشگاهی مسائل را ارزیابی کند و در آن راستا با سلاح علم و برنامه‏‌های تئوری مدون زمینه رشد استعدادها را فراهم کند» افزود: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی می‏‌تواند با جذب جوانان مستعد و انتقال مفاهیم اسلامی و علوم روز دنیا زمینه تقویت روحیه خودباوری و پیشرفت و توسعه کشور را فراهم کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی درخصوص نقش جهاددانشگاهی در ترویج فرهنگ اسلامی، اضافه کرد: جهاددانشگاهی در ترویج فرهنگ اسلامی نقش بسزایی دارد و دانشجویان با فعالیت‏‌های دینی و مذهبی که در دانشگاه‏‌ها انجام می‏‌دهند می‏‌توانند در جهت ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی و دینی کشور تلاش کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این‌که «جهاددانشگاهی نهادی است که مدیریت جهادی و همچنین دید علمی و فنی هر دو را با هم دارد» گفت: بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات همه از بخش‌های مورد نیاز توسعه کشور است که جهاددانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای دانش بنیان می‌تواند با مدیریت جهادی تاثیری بسیاری در توسعه کشور داشته باشد.

رهبری املشی با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی واحد گیلان، ادامه داد: جهاد دانشگاهی استان نیز می‌تواند در مسائل کشاورزی نظیر برنج و چای ورود کارشناسانه داشته باشد و به رونق این بخش کمک کند./ایسنا

 

انتهای پیام

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *