عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه پیرو اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی شیوع ویروس کرونا در مناطق شمالی کاهش یافت، گفت: با باز شدن ورودی‌های این استان و برداشتن برخی محدودیت‌ها این نگرانی وجود دارد که بیماری مجدداً روند تازه را طی کند.
، در ارزیابی خود از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مناطق شمالی کشور گفت: از زمانی که محدودیت تردد در فاصله گذاری اجتماعی در استان گیلان آغاز شد مردم بسیاری از امور را رعایت کردند.

وی تاکید کرد: اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با در نظر گرفتن رعایت مردم تقریبا باعث شد که شیوع ویروس کرونا در مناطق شمالی کاهش یابد و این روند منفی و معدود افرادی به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی باعث شد تا زنجیره شیوع ویروس کرونا در مناطق شمالی قطع شود، تصریح کرد: اما با باز شدن ورودی‌های استان گیلان و برداشتن برخی محدودیت‌ها این نگرانی وجود دارد که بیماری مجددا روند تازه را طی کند.

عباسی بیان داشت: انتظارمان از مسئولان ستاد مقابله با کرونا این است که تا زمانی که ویروس کرونا در کشور نابود نشده است، مقوله فاصله گذاری اجتماعی به تدریج عملیاتی شود نه اینکه برخی محدودیت‌ها آنی و یک دفعه برداشته شود.

وی گفت: باید بپذیریم که هنوز مشغول مبارزه با ویروس کرونا هستیم و شتابزدگی در این مقوله صدمات زیادی خواهد داشت.

عباسی اظهار داشت: اگر بخواهیم همچون یک هفته اخیر با مقوله کرونا برخورد کنیم یعنی محدودیت‌ها به یک آن برداشته شود قطعا شاهد افزایش مبتلایان به ویروس کرونا خواهیم بود.

انتهای پیام
  • منبع خبر : میزان