19:02

1403/04/24

رفع تصرف اراضی ملی در رودسر

فرمانده انتظامی استان از رفع تصرف بيش از 3 هزار متر مربع از اراضی ملی در یکی از روستاهای شهرستان رودسر خبر داد فرمانده انتظامی استان از رفع تصرف بيش از 3 هزار متر مربع از اراضی ملی در یکی از روستاهای شهرستان رودسر خبر داد

به گزارش رانکوه نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار “عزيزاله ملكي” با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار داشت: پلیس در راستاي حفظ اراضي ملي و منابع طبيعي از دست‌اندازي سودجويان و متخلفان از هیچ تلاشی دریغ نمي‌كند.

وی در ادامه به دريافت خبر تصرف اراضی ملی توسط فردی سودجو در یکی از روستاهای بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر و پيگيري موضوع اشاره كرد و افزود: ماموران پلیس آگاهی اين شهرستان ضمن هماهنگی قضائی با كارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامي اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گيلان تصريح كرد: در بازدید از زمين مورد نظر مشخص شد، متهم اين پرونده 3 هزار و 59 متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غيرقانوني آن را به وسیله سيم‌خاردار و پرچین محصور کرده ‌است.
این مقام ارشد انتظامی از معرفي متهم 45 ساله براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي خبر داد و با اعلام اينكه کارشناسان ارزش تقريبي اين اراضی را بیش از 100 میلیارد ریال برآورد کردند، اذعان داشت: با حكم قضائي و به استناد تبصره يك ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.
سردار ملكي در پايان خاطرنشان کرد: زمين‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندي از نعمت‌هاي خدادادي با هدف رسيدن به سودهاي کلان اقدام به تصرف اراضي ملي و منابع طبيعي مي‌کنند که براي مقابله با اين مشکل، همکاري همه مردم و دستگاه‌ها الزامي است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *