مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان گفت: برای نخستین بار در کشور دستگاه پلاسمای جفت شده القایی در آزمایشگاه مرکزی شرکت آبفار گیلان نصب و راه اندازی شد.       به گزارش محب علی رنج ور در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت: برای نخستین بار بین شرکت‌های آب و فاضلاب […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان گفت: برای نخستین بار در کشور دستگاه پلاسمای جفت شده القایی در آزمایشگاه مرکزی شرکت آبفار گیلان نصب و راه اندازی شد.

 

 

 

به گزارش محب علی رنج ور در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت: برای نخستین بار بین شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی کشور، دستگاه پلاسمای جفت شده القایی ICP در آزمایشگاه مرکزی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان نصب و راه اندازی شده است.

 

 

وی با بیان اینکه ۲۰ میلیارد ریال برای خرید، نصب و راه اندازی این دستگاه هزینه شده است، افزود: اندازه گیری فلزات سنگین آب همچون سرب، جیوه، آرسنیک، کروم، کادمیوم، مس، نیکل و آلومینیوم از کارکرد‌های مهم دستگاه ICP است.

 

 

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گیلان تصریح کرد: با نصب و راه اندازی این دستگاه، آزمایشگاه مرکزی شرکت آبفار گیلان این ظرفیت را دارد تا سایر استان‌های کشور را تحت پوشش قرار دهد