00:18

1403/01/31

رئیس اداره بهزیستی املش خبر داد: شناسایی ۹ کودک آمبلیوپ در املش

هاجر-بایرامی

 به گزارش صبح رانکوه، هاجر بایرامی با اشاره به عملکرد یک ساله اداره بهزیستی این شهرستان اظهار کرد:به ۲۹۷ خانوار تحت پوشش این اداره بالغ بر ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال مستمری ازسوی واحد امور اجتماعی پرداخت شده است.
وی افزود: برای ۲۱ نفر از دانشجویان تحت پوشش و نیازمند مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال کمک هزینه پرداخت شده است.
رئیس اداره بهزیستی املش با اشاره به اینکه تعداد ۱۰۷ نفر از زنان سرپرست خانوار از سوی این اداره بیمه شده اند ، خاطر نشان کرد: مبلغ ۴۸۶ میلیون ریال از محل هدفمندسازی یارانه ها بابت بیمه تامین اجتماعی آنها پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه ۲۲۸ خانوار تحت حمایت واحد امور توانبخشی اداره بهزیستی املش هستند، افزود: بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای این تعداد مستمری پرداخت شده است.
بایرامی بیان داشت: کمک های موردی برای ۱۲۰ خانوار تحت حمایت برای هزینه های درمان ، تعمیرات مسکن،… مبلغ ۱۲۱ میلیون ریال پرداخت شده است.
وی از پرداخت ۷۰ میلیون ریال هزینه کمک آموزشی به ۷۲ دانش آموز و دانشجوی تحت پوشش خبر داد.
این مسئول متذکر شد: بالغ بر ۷۰ میلیون ریال بابت اجرای طرح «سی بی» در پیشگیری از اعتیاد و ۲۰ میلیون ریال یارانه مراکز ترک اعتیاد برای ۴۶ نفر از معتادان پرداخت شده ا ست.
وی از معاینه بیش از یک هزار و ۶۰۰ کودک زیر ۶ سال در طرح آمبلیوپی برای پیشگیری از تنبلی چشم خبر داد و گفت : ۹ کودک آمبلیوپ و ۳۸ کودک دارای عیوب انکساری در املش شناسایی شده است.
بایرامی یادآورشد: ۵۱۸ نفر در حوزه توانبخشی و ۶۵۶ نفر در حوزه اجتماعی زیرپوشش اداره بهزیستی املش هستند/ رصد رودسر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *