13:19

1402/07/11

رئیس اتحادیه چای کاران : بودجه ۶۰ میلیاردی دولت برای به‌زراعی باغات/برگ سبز چای ۵۰درصد گران شد

ایرج-هوسمی2-300x211

رئیس اتحادیه چای کاران با اشاره به مصوبه دولت برای اختصاص ۶۰ میلیارد تومان به بحث به زراعی باغات گفت: امسال بهای برگ سبز حداقل ۵۰ درصد افزایش یافت و قیمت هر کیلو برگ سبز درجه یک و درجه دو به ترتیب به ۱۸۰۰ و ۱۰۰۰ تومان رسید.

به گزارش صبح رانکوه،  ایرج هوسمی افزود: چین اول چای امسال بسیار امیدوارکننده بود چراکه نسبت به سال گذشته با افزایش تولید مواجه بودیم اما متاسفانه خشکسالی هایی که اتفاق افتاد باعث کاهش برداشت در چین دوم شد.

وی با بیان اینکه چین دوم اوایل خردادماه تمام و ۴۵ روز پس از آن چین سوم آغاز می شود، اضافه کرد: میزان برداشت در چین سوم قابل پیش بینی نیست اگر بارندگی داشته باشیم برداشت خوبی خواهیم داشت اما اگر چنین اتفاقی نیفتد امسال نیز باید خسران را تحمل کنیم.
هوسمی با اشاره به اینکه کارهای فنی باغ به ویژه هرس کردن در زمستان انجام می گیرد، گفت: اگر باغ هرس شود نیازی به فاصله ۴۵ روزه بین چین ها نیست و هر ۱۵ روز یک بار بهره برداری انجام می شود اما در سالهای پیش چون کشاورزان سرمایه کافی نداشتند و مساعده ای نیز دریافت نکردند باغات چای در زمستان هرس نشد.
وی افزود: دولت در سال جاری مصوب کرده که ۶۰ میلیارد تومان برای بحث به زراعی باغات اختصاص دهد که با توجه به این امر امیدواریم کشاورزان به موقع وارد باغات شده و کارهای فنی آن را انجام دهند.
هوسمی با بیان اینکه کل مطالبات چایکاران در سال جاری پرداخت شده است ، ادامه داد: همچنین امسال بهای برگ سبز حداقل ۵۰ درصد افزایش یافت و قیمت هر کیلو برگ سبز درجه یک و درجه دو به ترتیب به ۱۸۰۰ و ۱۰۰۰ تومان رسید.
وی تصریح کرد: اگر لطف و توجه دولت به چایکاران به همین ترتیب استمرار یابد ، امیدوار می شویم تا دو سال آینده بخش اعظم نیاز داخل با تولید چای مرغوب تامین گردد./لاهیجان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *