مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با رئیس مرکز آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی یونسکو دیدار کرد.   به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛این دیدار ظهر امروز در منطقه قاسم آباد چابکسر و با هدف مقدمات ثبت جهانی چادر شب سنتی این منطقه صورت گرفت. خانم غادا هیجاوی رئیس مرکز آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی یونسکو با […]

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با رئیس مرکز آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی یونسکو دیدار کرد.

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛این دیدار ظهر امروز در منطقه قاسم آباد چابکسر و با هدف مقدمات ثبت جهانی چادر شب سنتی این منطقه صورت گرفت.

خانم غادا هیجاوی رئیس مرکز آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی یونسکو با ابراز خرسندی از جاذبه های گردشگری گیلان و همینطور داشتن فرهنگ اصیل مردم منطقه بیان داشت : ثبت جهانی یک اثر باید شاخصه ها و استانداردهای لازم را داشته باشد که بر اساس مستندات ارائه شده در خصوص چادر شب قاسم آباد ، روند ثبت این اثر تاکنون مثبت ارزیابی می شود و نیاز به مطالعات و تحقیقات بیشتری تا ثبت دارد.

دکتر شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم و خوش آمدگوئی به ایشان و هئیت همراه و قدردانی بابت انتخاب و قراردادن چادر شب قاسم آباد به نمایندگی از ایران برای ثبت جهانی ابراز داشت ؛ گیلان مهد تمدن ، فرهنگ و آثار فاخر تاریخی و هنری است و هنرمندان و فعالان صنایع دستی ، حلقه اتصال به جهت شناساندن فرهنگ هر منطقه به اقصی نقاط جهان است.

رئیس آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی یونسکو در این سفر سه روزه خود به گیلان ضمن ارزیابی میدانی ، با فعالان و هنرمندان صنایع دستی در حوزه چادر شب بافی دیدار خواهد داشت.

 

خبرنگار: ابوالفضل شکری