رئیس آبفار املش از حفر دو حلقه چاه عمیق شرب خبر داد. به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ اسماعیل زاده در جلسه شورای اداری املش   که در محل فرمانداری املش برگزار شد گفت:از مجموع این اعتبارات متوسط تخصیص استانی ۵۴درصد است اما به پیگیریهای انجام شده این اعتبارات به ۷۱درصد رسیدودرشهرستان املش از درصدنفت وگاز تاکنون […]

رئیس آبفار املش از حفر دو حلقه چاه عمیق شرب خبر داد.

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ اسماعیل زاده در جلسه شورای اداری املش   که در محل فرمانداری املش برگزار شد گفت:از مجموع این اعتبارات متوسط تخصیص استانی ۵۴درصد است اما به پیگیریهای انجام شده این اعتبارات به ۷۱درصد رسیدودرشهرستان املش از درصدنفت وگاز تاکنون ۸۵درصد تخصیص یافته واز محل جزء ۱۸ سی و یک درصد از محل جزء ۴۲ سیل اخیر ۱۰۰درصد و ماده ۱۰ و۱۲ خشکسالی ۷۰درصد تخصیص داده شد.

وی مجموع اعتبارات آبفار شهرستان املش را ۴میلیاردو ۴۲۵ میلیون تومان عنوان کرد و افزود:پروژه مجتمع پیش بیجار بطول ۱۴ کیلومتر با اعتبار ۲ میلیارد تومان در حال اجرا می باشد.

اسماعیل زاده همچنین به تجهیز وحفرچاه در روستای ملکوت اشاره داشت و گفت:با اخذ پروانه بهره برداری انشاا…درهفته دولت امسال فاز اول این پروژه به سمت موسی کلایه تامین آب خواهیم کرد.

رئیس آبفار شهرستان املش درادامه از فرسودگی خط لوله های آب روستاها وشهری این شهرستان سخن گفت و خاطرنشان کرد:باتوجه به اینکه شهرستان املش درایام تعطیلات مسافرپذیر است لذا با مشکلات قطعی آب مواجه می باشد.

وی دامه داد:آبفار املش ۱۱۰ روستای تحت پوشش و ۱۲هزار مشترک با جمعیت بالغ بر ۲۵ هزار نفر دارد که ۸۵۲کیلومتر شبکه انتقال آب انجام شده است و ۳۰۰کیلومتر از این شبکه ها فرسوده شده اند وموجب نارضایتی روستاییان عزیز می شود.

اسماعیل زاده همچنین از حفر دوحلقه چاه و درستور کار قرار گرفتن اصلاح وبازسازی مجتمع نرکه خبرداد و درپایان تامین اعتبارات آب شرب سالم روستایی را از فرماندار شهرستان خواستار شد.