09:55

1402/09/17

دومین سوگواره شعر شفیع با حضور شعرای برتر استانی در لنگرود برگزار شد

به  گزارش رانکوه نیور؛ علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان ضمن خیر مردم به مسوولان و ادیبان حاضر گفت: برنامه ای را که در آن حضور داریم اولین برنامه دهه وقت در شهرستان لنگرود است که با نام دومین سوگواره شعر ملا شفیع لنگرودی برگزار می شود .

وی با بیان اینکه موفقیت در هر حوزه‌ای به ویژه وقف، هوشمندی و توجه به کیفیت به جای کمیت را می طلبد خاطرنشان کرد: سعی ما نیز بر این بوده است که با این نگاه وارد برنامه‌های اوقاف شویم تا بتوانیم به هدف اثرگذاری، ترویج و تبیین فرهنگ وقف برسیم و هدف ما این است که از همه ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری و جبهه و جریان نخبگانی در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شویم و بستر و ظرفیت را استفاده کنیم و یقین داریم استفاده از این بستر وقف را به یک گفتمان غالب جامعه بدل خواهد نمود.
علیزاده با اشاره به اینکه امسال دومین سال برگزاری این سوگواره را پشت سر می‌گذاریم ضمن تشکر از جناب آقای فخر موسوی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود به دلیل برگزاری چنین برنامه فاخر و اثرگذاری اظهار امیدواری کرد که با همت مسئولین اوقاف شهرستان‌ها و دست‌اندرکاران بتوانیم در طول سال نمونه‌های چنین برنامه های برجسته و اثرگذاری را داشته باشیم.
مدیرکل اوقاف گیلان یادآور شد: با تمهیداتی که در حوزه وقف اندیشیده شده به جایی رسیده ایم که هم اکنون سالانه ۳۰۰۰ وقف جدید داریم و این نسبت به سالهای گذشته قابل مقایسه نیست.
وی حوزه ادبیات و شعر را دارای جایگاه والایی در اسلام دانست و افزود: به واقع حوزه شعر جریان‌ساز است و تاریخ شعر به درازای عمر بشریت برمی‌گردد.
علیزاده با برشمردن جایگاه والای شعر در روایات اظهار داشت : شعرایی که به ویژه با نگاه دینی و آیینی به شعر نگاه می‌کنند قابل تحسین و تکریم اند و امیدواریم که این نگاه همچنان در فرهنگ ادبیات ما تداوم و استمرار داشته باشد.
در این مراسم تعدادی از شعرای مطرح استان از جمله : اسماعیل یکتایی،اسماعیل محمدپور، مرتضی عابدپورلنگرودی، فرامرز محمدی پور، مونا عابدینی، رحیمه احمدپور و زین العابدین آذر ارجمند تازه ترین سروده های خود را در حوزه عاشورایی قرائت نمودند.
این مراسم با پخش کلیپ شعرخوانی زنده یاد میر محمود فخر موسوی که سال گذشته در این مراسم حضور داشت و مثنوی خوانی محمد حسین مهدوی(م.موید) شاعر، نویسنده و پژوهشگر ادبیات همراه بود.
گفتنی است، در پایان این مراسم نیز با اهدای لوح تقدیر و تندیس سوگواره از شاعران حاضر در مراسم تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *