01:47

1403/04/01

دهیاران از تغییر کاربری غیرمجاز در روستاها جلوگیری نمایند

به گزارش  رانکوه نیوز، محمد، رنجبر فرماندار شهرستان در همایش آموزشی تبیین وظایف دهیاران در حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و منابع طبیعی که در کانون معصومیه برگزار می شدبا بیان اینکه  دهیاران بهترین یاوران و همکاران مدیران در روستاها هستند، افزود: دهیاران باید با افزایش آگاهی و ایجاد بسترهای مناسب طوری عمل کنند که مهاجرت معکوس به روستاها بیش از پیش صورت پذیرد.

وی گفت: دهیاران بعنوان افراد تاثیرگذار و مورد اعتماد روستاها دارای قابلیت هایی هستند که می توانند با همکاری بخشداران و مدیران شهرستان مشکلات روستاها را به حداقل تقلیل دهند.

فرماندار املش افزود: اگر مدیر اجرایی بخش یعنی بخشداران نتوانند با دهیاران تعامل برقرار نماید نمی تواند در حوزه کاری خود نیز موفق عمل کند.

وی ادامه داد: بخشداران باید در راستای پیگیری مطالبات روستاها با تعامل خوب و سازنده با دهیاران بتواند مشکلات مردم در بخش خود را پیگیری و مرتفع نماید و این مهم حاصل نمی شود جز با خرد جمعی و تعامل با یکدیگر می توان همه مشکلات را حل نمود.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: ان شاالله این جلسه فتح بابی بشود تا جلسات و نشست های مشابه برگزار گردد، تا ضمن برقراری ارتباط مستمر بین دهیاران و هم افزایی در راستای اهداف از پیش تعیین شده رفع مشکلات مردم در دستور کار قرار گیرد.

رئیس شورای اداری شهرستان در پایان متذکر شد: که همه مدیران من جمله دهیاران و شوراهای روستاها باید وفق قوانین و مقررات عمل نمایند و این آگاهی بخشی را به خوبی در بین مردم ایجاد نمایند تا همه بدانند که دیگر مثل سابق نیست که هرکس هرکجا در معابر و مکان های عمومی ساخت و ساز کند بلکه باید براساس قوانین و با دریافت مجوز هرگونه ساخت و سازی صورت گیرد، لذا بهیچ وجه دهیاران نباید اجازه دهند مناطق کشاورزی و باغی تبدیل به مسکونی شود جز در شرایط خاص و با مجوز قانونی و گرنه اگر این مهم رعایت نشود سنگ روی سنگ بند نمی شود.

روابط عمومی فرمانداری املش

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *