نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی  گفت: باید برای برند سازی برنج گیلان و کمرنگ شدن دلالان از این محصول تلاش کنیم     به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ محمد صادق حسنی در همایش شالیکوبان  شمال کشور در لنگرود از مبارزه با واردات برنج سخن گفت وافزود:مافیای واردات برنج بسیار قوی هستند و به […]

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی  گفت: باید برای برند سازی برنج گیلان و کمرنگ شدن دلالان از این محصول تلاش کنیم

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ محمد صادق حسنی در همایش شالیکوبان  شمال کشور در لنگرود از مبارزه با واردات برنج سخن گفت وافزود:مافیای واردات برنج بسیار قوی هستند و به حرف ما و کشاورزان توجهی ندارند.

 

وی با بیان اینکه نزدیک به ۲ میلیون تن برنج رسمی و غیر رسمی وارد کشور می شودافزود:با وارد کردن برنج خارجی ،واردکنندگان از بیشترین سوده بهره مند می شوندکه قابل قبول نمی باشد.

 

عضو کمیسیون کشاورزیافزود: گیلان حدود۴۰درصد برنج کشور را تامین می کند و بنده بعنوان عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع هستم.

 

حسنی درادامه به برند سازی برنج اشاره داشت و افزود:در کمیسیون مجلس پیگیر برندسازی برنج گیلان هستیم تا بتوانم با برند سازی برنج گیلان کشاورزان را از مشکل واردات برنج نجات دهم.

 

عضو کمسیون کشاورزی در پایان هدف از برگزاری همایش شالیکوبان را بررسی و پیگیری در خصوص مسایل و مشکلات شالیکوبان و تولیدکنندگان برنج عنوان کرد و افزود:انشاا… در جهت رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد.

 

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در حاشیه این گزارش از انتخاب استاندار گیلان گفت:تاسعی داریم افراد بومی را بعنوان استاندار گیلان انتخاب خواهیم کرد.

 

خبرنگار و عکاس: ابوالفضل شکری