فرمانده انتظامی لاهیجان از دستگیری عامل تبلیغ فرقه ضاله و عرفان‌های نوظهور در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت: متهم ۲۲ ساله در لاهیجان دستگیر شد.

به گزارش رانکوه نیوز، سرهنگ قاسم جانعلی‌پور، فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، از دستگیری عامل تبلیغ فرقه ضاله و عرفان های نوظهور خبر داد و اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی در فضای مجازی اقدام به تبلیغ عرفان‌های نوظهور و جریان‌های فراماسونری می‌کند، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس امنیت عمومی با انجام تحقیقات نامحسوس و رصد فضای مجازی از صحت موضوع اطمینان حاصل کرده و متهم این پرونده و منزل وی را در شهرستان لاهیجان شناسایی کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پس از هماهنگی با مقام قضایی ماموران پلیس امنیت عمومی به محل زندگی متهم اعزام شدند، گفت: متهم ۲۲ ساله دستگیر شد.

جانعلی پور با اشاره به اینکه در اتاق شخصی متهم عکس‌های یکی از رهبران فرقه‌های نوظهور و ضاله کشف شد، تصریح کرد: در بررسی‌های فنی مشخص شد متهم با داشتن دو صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن انتشار عکس و مطالبی درخصوص عرفان‌های نوظهور، اقدام به تبلیغ عرفان‌های ضاله و جریان‌های فراماسونری می‌کند.

وی با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، تاکید کرد: دشمن با تهاجم فرهنگی اعتقادات جوان را هدف قرار داده است و با تقویت اعتقادات مذهبی در خانواده‌ها می‌توان دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام ساخت.

انتهای پیام/