20:37

1402/07/12

دستگیری حفاران غیرمجاز و کشف فلزیاب در کجید املش

سودجویانی که با تردد مشکوک در محدوده حفاظتی کجید املش قصد حفاری غیرمجاز را داشتند، به همت نیروهای پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی این شهرستان دستگیر شدند.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بیان کرد: بر اساس گزارشات مردمی مبنی بر تردد مشکوک چند تن در یکی از بخش های تاریخی روستایی کجید در روستاهای تاریخی کجید و جاوید دشت املش، ضابطین یگان حفاظت این شهرستان بلافاصله به صحنه وقوع جرم اعزام شدند و خودرو پراید مذکور را متوقف کردند.

وی گفت: از این بازرسی ابتدا چیزی بدست نیامد و سرانجام با فرار یکی از سرنشینان و تعقیب وی یک دستگاه فلزیاب دستی به همراه متعلقات آن از وی کشف شد.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح کرد: در جریان اجرای این عملیات و بنا به هماهنگی به عمل آمده با قاضی کشیک دادسرا کلیه سرنشینان خودرو دستگیر شدند.

وی ادامه داد: بنا به بررسی‌های به عمل آمده محرز شد این افراد با دستگاه فلزیاب مکشوفه قصد حفاری غیرمجاز در گورستانهای تاریخی A,B منطقه ییلاقی جاوید دشت را داشته اند.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان افزود: در این راستا مراتب طی صورتجلسه ای تنظیم و افراد دستگیر شده پس از بازجویی های اولیه به اتهام حمل و نگهداری غیرمجاز دستگاه فلزیاب و قصد حفاری در مناطق باستانی جهت تشکیل پرونده قضایی و سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان ارجاع داده شدند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *