15:24

1402/07/11

در سراسر کشور 500 هزار جلد قرآن چاپ و اهداء می‌شود

13930208000384_PhotoA

مسئول دارالقرآن چهارمحال و بختیاری گفت: 500 هزار جلد قرآن کریم کریم بر اساس دستور سازمان دارالقرآن کشور چاپ و در مناطق مختلف توزیع می‌شود

به گزارش جیرگوابر نیوز، هدی پرتوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: سازمان دارالقرآن‌الکریم در راستای وظایف اساسی خود در توسعه کمی و کیفی آموزش‌های عمومی و تخصصی قرآن کریم و زمینه‌سازی برای برپایی و رونق‌بخشی به کلاس‌های آموزش قرآن در نظر دارد با مشارکت مردم متدین و خیرین قرآنی در سال جاری نسبت به چاپ و اهداء 500 هزار جلد قرآن کریم اقدام کند.

وی افزود: این تعداد قرآن به صورت رایگان در میان مؤسسات قرآنی مردمی، خانه‌های قرآن روستایی و شهری و جلسات آموزشی قرآن کریم در سراسر کشور به ویژه در مناطق محروم توزیع خواهد شد.

پرتوی ادامه داد: به دنبال فراخوان رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور در برنامه خبری صبح جمعه 22 فروردین شبکه قرآن سیما تاکنون تعداد زیادی از مردم کشور با واریز مبالغی نسبت به اهداء قرآن اقدام کرده‌اند.

پرتوی با بیان اینکه هم‌اکنون با کمبود مصحف شریف در مساجد، خانه‌های قرآن شهری و روستایی و مؤسسات قرآنی روبه‌رو هستیم اظهار داشت: مشارکت همه مردم مسلمان در اجرای این طرح باعث رفع بخش اعظمی از این کمبودها به خصوص در مناطق محروم و ترویج بیشتر فرهنگ قرآنی در کشور می‌شود.

مسئول دارالقرآن چهارمحال و بختیاری گفت: هزینه چاپ هر جلد قرآن کریم حدود 100 هزار ریال است و  علاقه‌مندان می‌توانند هر میزان از مشارکت نقدی را که تمایل دارند به حساب شماره 88888 نزد بانک ملی ایران، شعبه عظیم‌پور به‌ نام انجمن خیرین قرآنی کشور واریز کنند.

پرتوی تاکید کرد: امیدوارم شرکت هم‌استانی‌ها در این طرح بزرگ قرآنی موجب خشنودی حضرت باریتعالی و برخورداری از دعای مستجاب حضرت صاحب‌الزمان(عج) و نزول برکات فراوان برای همه مردم ایران اسلامی به خصوص مردم استان چهارمحال و بختیاری شود

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *