10:51

1403/01/27

در تجلیل از خبرنگاران بیان شد فرماندار املش: صداقت و اخلاق حرفه ای در نقد دستگاه ها مدنظر باشد

81263904-5868481

فرماندار املش در مراسم تجلیل از خبرنگاران این شهرستان، گفت: خبرنگاران در نقد عملکرد دستگاه های اجرایی صداقت و اخلاق حرفه ای را مدنظر قرار دهند.

به گزارش صبح رانکوه ، ˈمهدی جعفریˈ عصر پنجشنبه در این جلسه که به مناسبت فرارسیدن 17مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار شهید ایرنا و روز خبرنگار در فرمانداری املش برگزار شد، افزود: اصحاب رسانه هر چقدر بتوانند مشکلات مردم و جامعه را بهتر انتقال دهند دولت از این کار خبرنگاران استقبال می کند، اما این نقد باید منصفانه و بدور از سیاه نمایی و تخریب صورت بگیرد.

وی خبرنگاران را پل ارتباطی بین مردم و مسوولان دانست که باید در جهت توسعه و پویایی جامعه گام بردارند.

جعفری با بیان اینکه خبرنگاران و مسوولان باید با همگرایی و همدلی در جهت توسعه و ارتقای شهرستان حرکت کنند، تصریح کرد: اگر هر کدام از این دو بر خلاف مصالح مردم و جامعه عمل نمایند به طور قطع دچار لغزش شده اند.

وی نامگذاری روز خبرنگار به نام ˈمحمود صارمیˈ شهید والامقام خبرگزاری جمهوری اسلامی که در افغانستان به شهادت رسید را نشان دهنده اهمیت کار خبری و مسوولیت سنگین کار خبرنگاران دانست که تمامی اهل قلم باید این شهید و شهدای قلم را الگوی خود قرار دهند.

امام جمعه املش نیز در این نشست گفت: خبرنگاران باید با تاسی از شهید صارمی اخبار را بدون تعارف و ترس بیان کنند و منعکس

کننده ای تاثیرگذار در جامعه باشند.

حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی افزود: شهید صارمی در روزهای سخت افغانستان با مقاومتش شغل خطیر خبرنگاری را با خونش امضاء کرد و برای همه خبرنگاران سردار و الگو شد.

وی گفت: امروز در غزه خبرنگاران ما بهترین انعکاس خبری را دارند و بسیاری از مراکز خبری دنیا از شبکه های ما اخبار دریافت می کنند و برای آنها این ارزش است.

امام جمعه املش گفت: خبرنگار باید مسوولان را نقد کند اما باید این نقد مستند، منصفانه و همراه با راهکار باشد.

حجت الاسلام روحانی گفت: هر مسوولی در نظام ارزشی از انتقاد مستند و منصفانه خبرنگاران برنجد و برخورد کند بی تقوایی کرده؛ چون خبرنگار از بیرون مسائل را بهتر می بیند و نواقص و قوت ها را درست تر رصد می کند.

در پایان این مراسم از خبرنگاران این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی در تقویم ملی به عنوان روز خبرنگار نام گذاری شده و در این روز با برگزاری آیین های ویژه در سراسر کشور از خبرنگاران رسانه های همگانی تجلیل می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *