اختصاصی / فرمانده سپاه ناحیه املش در مراسم صبحگاه مشترک به مناسبت هفته بسیج در دبیرستان شهید بهشتی املش در جمع مسولین و دانش اموزان با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای بسیجی خاصه شهدای دانش اموز دبیرستان شهید بهشتی املش و تسلیت ایام اربعین حسینی گفت : سی و هفتمین سال تاسیس بسیج را پشت سر […]

اختصاصی / فرمانده سپاه ناحیه املش در مراسم صبحگاه مشترک به مناسبت هفته بسیج در دبیرستان شهید بهشتی املش در جمع مسولین و دانش اموزان با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای بسیجی خاصه شهدای دانش اموز دبیرستان شهید بهشتی املش و تسلیت ایام اربعین حسینی گفت : سی و هفتمین سال تاسیس بسیج را پشت سر گذاشتیم و وارد سی و هشتمین سال تاسیس ان شدیم بسیجی که به تعبیر امام (ره) به عنوان شجره طیبه شکل گرفت و نهالش توسط ایشان غرس شد و امروز درخت تنا وری است که همه احاد ملت از ان بهره مند میشوند بسیجی که در همیشه ایام به داد ملت و نظام رسیده است .

 

 

 
به گزارش خبرنگار صبح رانکوه سرهنگ پاسدار سید جعفر حسینی افزود : مقام معظم رهبری میفرمایند : همه مردم ما بسیجی هستند . اولین امتحان بسیج در هشت سال دفاع مقدس بود طی هشت سال با دست خالی در برابر تمام جهان ایستادیم و جنگیدیم.
به فرمان امام (ره) بسیج تشکیل شد و احاد ملت برای دفاع از نظام ٬ کارنامه درخشانی از خود در دفاع مقدس بر جای نهادند و شهدای بسیجی را تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کردند که اگر الان هر کدام از این شهیدان بودند استوانه های قوی میشدند که نظام می توانست از ظرفیت انان برای تعالی خویش استفاده کند.
او ادامه داد: جنگ هشت ساله تمام شد وبه همت همه ملت وجبی از خاک را به دشمن ندادیم که به جنگ رفتند همه هم سن وسال شما بودند همه تلاش و همت کردند و رفتند و یک امتحان خوبی در بحث دفاع مقدس از خود بر جای گذاشتند طوریکه جهان از این دفاع جانانه به حیرت امد و اکنون نیز در حیرت است .
فرمانده سپاه ناحیه املش اظهار داشت: پس از جنگ ٬ جهان استکبار فهمید که با جنگ نمیتواند نظام اسلامی را شکست دهد لذا جنگ نرم را شکل داد وسعت جنگ نرم دشمن بزرگ بود لذا بسیج وارد میدان شد وبا راه اندازی کارهای فرهنگی همچون راهیان نور ٬ هیات رزمندگان ٬ یادواره های شهدا ٬ توانست تا جایی جلوی تهاجمات فرهنگی غرب را سد نماید .
حسینی ادامه داد: همزمان با تهاجم فرهنگی ٬ دشمن تهاجم دیگری را در مسایل اقتصادی بر کشورمان تحمیل کرد ٬البته برازنده نیست پس از ۳۷ سال از انقلاب اسلامی ٬ مناطق محروم در کشورمان داشته باشیم لذا بسیج امد کارهای بسیار بزرگی از جمله ریشه کنی فلج اطفال را با همکاری مرکز بهداشت در سطح کشور اجرا نمود اکنون در کشورمان فلج اطفال نداریم. مهمترین کار بسیج اکنون ٬ محرومیت زدایی در سطح کشور است .
فرمانده سپاه املش تصریح کرد : مقام معظم رهبری چند پیش پیامی را در بحث بسیج دانش اموزی تحت عنوان توصیه به دانش اموزان فرمودند که تحصیل و تهذیب و ورزش داشته باشید جامعه ای که بخواهد بالنده شود باید قشر نوجوان و جوانش ٬ فعال باشند و بدنبال علم بروند تا در اینده نظام موثر باشند .اینده سازان نظام ما ٬ شما هستید این نظامی که با خون پر برکت هزاران شهید ابیاری شده است ٬ به شما سپرده خواهد شد .
حسینی تاکید نمود: جهان غرب و دشمنان ما ٬ بسیار هوشیارند و در صددند از نقاط ضعف ما استفاده کنند وبه نظام ضربه بزنند.لذا بالا ترین رسالت شما این است که اولا درس بخوانید ٬ هوشیار باشید و تلاش نمایید که افراد مفیدی برای مجموعه نظام و کشورتان باشید .دوما به پدر و مادر و اولیای مدرسه احترام بگذارید .
در اصطلاح نظامی موضوعی است تحت عنوان اینکه یک فرمانده. خوب زمانی فرمانده خوب خواهد شد که فرمانبر خوبی باشد. شما زمانی میتوانید انسانهای مفیدی باشید که به حرفهای اولیای مدرسه و نیز خانواده تان گوش کنید تا نظام بتواند از ظرفیت مادی و معنوی شما استفاده کند .
قرائت پیام امام خمینی (ره) در باره بسیج ٬ عزاداری دانش اموزان به مناسبت اربعین حسینی ٬ برپایی ایستگاه صلواتی از دیگر برنامه های مراسم صبحگاه مشترک دبیرستان شهید بهشتی بود که اجرا شد.