رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر، گفت: متخلف شن و ماسه در شهرستان رودسر به ۱۲۰۰ ساعت پاکسازی فضای عمومی و طبیعت محکوم شد.       به گزارش رانکوه نیوز ، علی محمدپور در گفت و گویی با اشاره به اینکه ۱۷رودخانه در شهرستان رودسر وجود دارد، گفت: جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز شن […]

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر، گفت: متخلف شن و ماسه در شهرستان رودسر به ۱۲۰۰ ساعت پاکسازی فضای عمومی و طبیعت محکوم شد.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز ، علی محمدپور در گفت و گویی با اشاره به اینکه ۱۷رودخانه در شهرستان رودسر وجود دارد، گفت: جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز شن و ماسه از این رودخانه‌ها به صورت شبانه روزی انجام می‌شود و خوشبختانه این میزان برداشت‌ها اخیرا کاهش یافته است.

 

 

وی افزود: برداشت بی رویه شن و ماسه نه تنها در محل برداشت باعث بروز عوارض مورفولوژیکی می‌شود بلکه تاثیر انجام این عملیات تا کیلومترها در بالا دست (سر آب) و پایین دست(پایاب) بر ژئومورفولوژی اکوسیستم و ارگانیسم‌های زنده تاثیر می‌گذارند.

 

 

محمدپور با بیان اینکه با متخلفان برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های رودسر برخورد قانونی می‌شود، ادامه داد: در راستای ماموریت‌های گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه‌های شهرستان، ماموران یگان حفاظت محیط زیست این اداره موفق به دستگیری یکی از متخلفان شن و ماسه شدند.

 

 

وی با اشاره به اینکه برخورد قاطع مقامات قضایی با متخلفان برداشت کننده شن و ماسه موجب شده است که انجام چنین جرایمی کاهش یابد، تصریح کرد: پس از دستگیری متخلف، پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر خاطرنشان کرد: متخلف پس از طی مراحل قضایی به استناد ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی به پنج ماه حبس تعزیری محکوم و به استناد مواد ۳۷،۳۸،۶۴،۶۶و ۷۹قانون مجازات اسلامی در باب مجازات‌های جایگزین حبس متهم در راستای بند ب ماده ۸۴ قانون مذکور و نیزمواد۲،۴،۶و۸ آیین‌نامه‌های اجرایی مجازات‌های جایگزین حبس، مکلف به ۱۲۰۰ساعت خدمات عمومی رایگان برای محیط زیست در انجام امور پاکسازی فضای عمومی ساحل یا حریم رودخانه از زباله و مواد زاید انباشتی با هدایت و نظارت محیط زیست شد./ ایسنا