05:21

1402/12/05

حمایت دولت از پروژه مهم پروفسور سمیعی

21-300x225

 به گزارش صبح رانکوه، عاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از ساخت یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی دنیا در ایران خبر داد و گفت: مرکز تحقیقات مغز و اعصاب با بنیانگذاری پروفسور سمیعی در حال تکمیل است و معاونت در قالب وام ۸۰ میلیون یورویی از تاسیس این مرکز حمایت می کند.

دکتر علی وطنی ، از موضوع حمایت از تدوین و توسعه فناوری و بومی سازی آن در کشور و تامین منابع مالی در قالب خطوط اعتباری و با بهره بسیار کم خبر داد و گفت: اخیرا برای تاسیس مرکز تحقیقات مغز که پروفسور سمیعی بنیانگذار آن است بالغ بر ۸۰ میلیون یورو در قالب وام، تامین منابع ارزی شده است.

وی با بیان اینکه این مرکز تحقیقاتی و درمانی مغز در منطقه ۲۲ تهران واقع شده است گفت: این مرکز یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی جهان خواهد بود که معاونتT تسهیلاتی را درقالب وام در اختیار بنیانگذار آن قرار داده است.

وطنی افزود: مرکز تحقیقات مغز هم اکنون در مرحله ساخت قرار دارد و قرار است ۶۰ نفر از دانش آموختگان پزشکی شامل نفرات اول تا سوم کنکور، نخبگان و استعدادهای درخشان پزشکی را که دارای تخصص هستند برای گذراندن دوره های فوق تخصص به کشورهای مختلف دنیا اعزام کنند و پس از آن در این مرکز مشغول به کار شوند.
/مهر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *