11:00

1402/01/09

حضور زنان در شوراها یک نیاز است

مهندس فائزه قنبرزاده بعنوان فعال فرهنگی اجتماعی در شهرستان رودسر و املش گفت :حضور و مشاركت زنان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می تواند تاثیر بسزایی در توسعه كشور داشته باشد چرا كه زنان از ظرفیت ها و توانمندی های بالایی برخوردار هستند، كه البته در شوراهای اسلامی و شهر و روستا می توان مدیریت را به زنان سپرد چون آنان از ظرافت بیشتری برای انجام فعالیت های شهری و روستایی بهره مند هستند.
مهندس قنبرزاده با تاكید بر ضرورت ارائه تعریف جامع از زنان فعال در عرصه سیاسی، اظهار كرد: زنان جامعه ثابت كرده‌اند كه حتی می‌توانند در جایگاه‌هایی همانند ریاست جمهوری ، نمایندگان مجلس در عرصه ملی و عضویت در شوراهای اسلامی در استانها و شهرستان ها، خدمات بسیاری به انقلاب و اسلام انجام دهند.
وی همچنین با تاكید بر ضرورت تقویت روحیه خودباوری در بین بانوان جامعه، گفت: بانوان جامعه بارها استعداد و توانمندی خود را در عرصه‌های مختلف ثابت كرده‌اند و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز فرصت دیگری است كه این قشر از اجتماع بار دیگر با حضوری پر شور، توانایی خود را نشان دهند.
وی تصریح كرد: تاكید بر ضرورت حضور بانوان در جامعه و در عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی، به منزله نفی نقش موثر و توانمندی آقایان نیست، بلكه این تاكید به این معناست كه باید زن و مرد در محیط اجتماع هم پا و دوشادوش یكدیگر فعالیت كنند.
قنبرزاده در ادامه اظهار کرد: از همه مردم انتظار می‌رود كه همانگونه كه بارها در طول تاریخ انقلاب با خلق حماسه‌های ماندگار ولایتمداری التزام به مبانی دینی و انقلابی را ثابت كرده‌اند، این بار نیز برای انتخاب افراد اصلح در شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور پر شوری داشته باشند.
از آنجا كه نیمی از جمعیت ایران را زنان تشكیل می دهند، می بایست بانوان مشاركت شان را افزایش دهند تا بتواند علاوه بر نقش داشتن در توسعه كشور، توانمندی ها و پتانسیل های خودشان را به نمایش بگذارند. در انتخابات دوره های قبل تعداد کثیری از بانوان عضو اصلی و عضو علی البدل شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.
و اكنون ١٠ درصد كابینه دولت زنان هستند، بانوان كشور در كابینه یا در بدنه دولت فعالیت دارند انتصاب یك زن به عنوان قاضی و زنی دیگر بعنوان خلبان جرقه ای از امید در دل بانوان زد.
مدیریت نشریه ویژه زنان، مشغول بودن زنان ایرانی در بخش های كشاورزی، خدمات، صنعت از قبیل نساجی، پوشاك و صنایع دستی،‌ وفعالیت زنان در 11 درصد از یكصد هزار تعاونی فعال از دیگر اقداماتی است که به چشم میخورد.
فائزه قنبرزاده تاکید کرد ؛ شاهد انتخاباتی پرشور در خرداد ماه سال جاری خواهیم بود و حضور زنان در آن گسترده تر و چشمگیرتر نشان داده خواهد شد
این فعال فرهنگی اجتماعی با بیان اینکه در زمان جنگ زنان با حضور با صلابت خود در پشت جبهه ها نقش بسزایی در ۸ سال دفاع مقدس از خود نشان دادند خاطرنشان کرد : امروز آنان با عنوان مادر یا همسر و دختران شهید راهنمای مسئولان و جوانان امروز که جنگ ندیده اند هستند
مدیر زن کارآفرین رودسری ادامه داد : دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای جایگاه زنان و بانوان قائل است
وی اظهار داشت : بر همین اساس مسئولیت سنگین پرورش نسل آینده به دوش مادران است و امروزه بانوان حرف های زیادی در عرصه های مختلف داشته و حضور بسزایی در جامعه دارند
وی گفت : زنان در راستای تحقق اصل یکصدم قانون اساسی که همان فلسفه وجودی شوراها است ضرورت حضور خود را درک کرده و می خواهند اثبات کنند که در پارلمان محلی نقش آفرینی آنها کمتر از مردان نیست.

مهندس فائزه قنبرزاده/ فعال رسانه 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *